Kolejna zielona przestrzeń rekreacyjna gotowa

W Rzeszowie, na Osiedlu Króla Stanisława Augusta, powstał nowy park kieszonkowy. Inwestycja została wybrana do realizacji przez mieszkańców w ramach ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Park powstał na niezagospodarowanym terenie w rejonie bloku przy ul. Sportowej 2B. Utworzono w nim rabaty z różnymi gatunkami bylin oraz traw ozdobnych, takich jak np. jeżówka purpurowa, rozplenica japońska, szałwia omszona, miskant chiński. Posadzone zostały róże w wielu odmianach kolorystycznych oraz drzewa takie jak tulipanowiec amerykański czy platan klonolistny. Powstały ścieżki piesze z płyt i kostki brukowej, ustawione zostały elementy małej architektury: ławki, leżaki, trejaże.  Park ma powierzchnię ok. 10 arów.

Mini park przy ul. Sportowej jest kolejną zieloną przestrzenią Rzeszowa, stworzoną w ciągu ostatnich dwóch lat. Wcześniej tego typu przestrzenie zostały wybudowane m.in. przy ul. Kurpiowskiej, al. Sikorskiego, w rejonie ulic Sanockiej i Ustrzyckiej, w rejonie ulic Króla Augusta i Reymonta.

park kieszonkowy przy ul. Sportowa 2B w Rzeszowie, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa