Konkurs plastyczny “Mój przyjaciel z dalekiego świata”

Centrum Kulturalno-Handlowe Millenium Hall w Rzeszowie zaprasza od 4 września wszystkie dzieci w wieku od lat 6 do 12 do wzięcia udziału w konkursie plastycznym “Mój przyjaciel z dalekiego świata”.

“Dzieci Świata” to kolejna wystawa po “Uśmiechu Świata” przepełniona różnorodnością kulturową, empatią, wiarą i nadzieją, z niezwykłą wnikliwością prezentująca dolę i niedolę najmłodszych mieszkańców naszego globu, a przede wszystkim tych z Azji, Afryki czy Ameryki Łacińskiej. Jak pisze autorka w albumie “Dzieci w fotografii Elżbiety Dzikowskiej”: „Tam się dzieci rodzi najwięcej, tam ich los jest najtrudniejszy, ale tak samo jak w Polsce kochają swe dzieci tamtejsi rodzice, tak samo pragną by ich przyszłość była lepsza. Chciałabym, aby (…) polskie dzieci zaprzyjaźniły się z przedstawionymi na moich fotografiach rówieśnikami.” 

Dzieci w fotografiach Elżbiety Dzikowskiej najczęściej żyją w biedzie, bez możliwości nauki, od najmłodszych lat pracując, aby wspomóc rodziców, opiekują się młodszym rodzeństwem, niejednokrotnie głodują. Pomimo wielu trosk i przeciwieństw losu starają się znaleźć czas na zabawę i dzielą się z nami tym, co mają najcenniejsze, uśmiechem, który jest najkrótszą drogą do serca. 

Konkurs plastyczny “Mój przyjaciel z dalekiego świata” jest dedykowany dzieciom w wieku od lat 6 do 12. Prace można przesyłać do 6 października 2023. Regulamin konkursu: www.milleniumhall.pl

Organizatorzy mają nadzieję, że wydarzenie będzie okazją do zwrócenia uwagi na problemy i potrzeby dzieci w najdalszych zakątkach świata, a jednocześnie impulsem do niesienia Im pomocy.  

Plakat promujący konkurs – Mój przyjaciel z dalekiego świata

Załączniki: