Koncert Eleni- na Rynku otwarcie Senioraliów Rzeszowskich

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na wielkie otwarcie tegorocznych Senioraliów Rzeszowskich, którego główną atrakcją będzie koncert popularnej polskiej piosenkarki Eleni. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę 3 września 2022 roku o godzinie 16:00 na rzeszowskim Rynku. Po koncercie korowód Seniorów wyruszy do Parku Jedności Polonii z Macierzą, gdzie dla uczestników zorganizowana zostanie potańcówka miejska.

Senioralia Rzeszowskie to wydarzenie organizowane przez Rzeszowski Dom Kultury
we współpracy z Rzeszowską Radą Seniorów oraz Wydziałem Polityki Społecznej Urzędu Miasta Rzeszowa, które odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej Marleny Maląg oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka. Nadrzędnym celem tygodniowego przedsięwzięcia jest aktywizacja oraz integracja wszystkich Seniorów poprzez szereg bezpłatnych wydarzeń o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i rozrywkowym.

Otwarcie tegorocznych Senioraliów Rzeszowskich odbędzie się w sobotę 3 września 2022 roku o godzinie 16:00 na rzeszowskim Rynku. W jego trakcie odbędzie się przekazanie Seniorom kluczy
do miasta Rzeszowa oraz prezentacja laureatów pierwszej edycji Rzeszowskiego Konkursu „Miejsce Przyjazne Seniorom”. Uroczystości towarzyszyć będzie koncert Eleni – jednej z najpopularniejszych piosenkarek na polskiej scenie muzycznej, która nagrała ponad 20 płyt w milionowych nakładach, zdobywając aż osiem “Złotych Płyt” oraz dwie “Platynowe Płyty”.

Po koncercie odbędzie się korowód Seniorów, który ulicami miasta przejdzie z Rynku do Parku Jedności Polonii z Macierzą w Rzeszowie. To właśnie tam na uczestników czekać będzie kolejna edycja znanej i lubianej potańcówki miejskiej. Dla Seniorów przygotowane zostaną ponadto stoiska organizacji pozarządowych oraz specjalna prelekcja Stowarzyszenia MANKO pod tytułem „STOP MANIPULACJI, nie daj się oszukać”. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny.