Konferencja “Wielokulturowość na tle kryzysu uchodźczego”

Fundacja Konrada Adenauera Stiftunga, Fundacja Alliance4Europe oraz Rzeszowska Rada Kobiet serdecznie zaprasza Państwa na konferencje “Wielokulturowość na tle kryzysu uchodźczego”, która odbędzie się dnia 13 grudnia 2022r. w godzinach 10:00 – 16:00 w Hotelu Apart 12 w Rzeszowie.

Wydarzenie to jest niezwykle ważne dla Naszego regionu i pozwoli na rozpoczęcie ogólnopolskiej debaty na temat zmian w aspektach wielokulturowości w Polsce. Fundacja Konrada Adenauera jest niemiecką fundacją polityczną ideowo związaną z Unią Chrześcijańsko-Demokratyczną (CDU). Prowadzi działalność w Niemczech i w ponad 100 krajach na całym świecie. Wspiera demokrację, idee państwa prawa i społecznej gospodarki rynkowej oraz działa na rzecz porozumienia między państwami, kulturami i religiami. Fundacja Konrada Adenauera otworzyła swoje biuro w Polsce już w 1989 r. W pierwszych latach działalności Fundacja angażowała się na rzecz uzyskania przez Polskę członkostwa w NATO i Unii Europejskiej. Dziś Fundacja w Polsce koncentruje się na rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i jakości demokracji. Swoje cele realizuje poprzez organizację seminariów, konferencji i warsztatów, które Fundacja przygotowuje sama lub we współpracy z polskimi partnerami. Uzupełnieniem tych przedsięwzięć są stypendia, programy studyjne oraz publikacje wydawane lub dotowane przez Fundację. Państwa udział w wydarzeniu będzie bezcenny bowiem podczas debat tematycznych pozwoli na uzyskanie szerszego spectrum na zjawisko wielokulturowości w obliczu kryzysu uchodźczego.

Partnerami wydarzenia są: Rzeszowska Rada Kobiet oraz Gmina Miasto Rzeszów Termin: 13 grudnia 2022r. Miejsce: Hotel Apart 12, ul. Podpromie 12, 35-051 Rzeszów