Małgorzata Rozenek-Majdan na Podkarpackim Kongresie Kobiet w Rzeszowie

Organizator wydarzenia Podkarpacka Rada Programowa Kobiet informuje, że już w najbliższą sobotę, tj. 26 listopada 2022 r. odbędzie się doroczny i największy w województwie Podkarpacki Kongres Kobiet, w tym roku pod hasłem: „Lojalność, Wsparcie, Kobiecość”

– Wydarzenie odbędzie się w Instytucie Muzyki w Rzeszowie przy ul. Dąbrowskiego 83. Z uwagi na dużą liczbę zgłoszeń organizatorzy proszą o przybycie możliwie ze znacznym wyprzedzeniem.

Wstęp jest wolny. Rejestracja odbędzie się w godzinach 9:00 do 10:00.

Małgorzata Rozenek-Majdan pełni funkcję Wiceprzewodniczącej Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej “TAK dla in vitro”. Temat ten jest niezwykle bliski prywatnie i w działalności społecznej stąd skierowane do niej zaproszenie na tegoroczne wydarzenie.

W piątek ruszyła zbiórka podpisów pod projektem obywatelskim “TAK dla in vitro”, dotyczącym przywrócenia finansowania tej metody w Polsce. W ciągu trzech miesięcy inicjatorzy planują zebrać 100 tys. podpisów.

– W latach 2013-2016 mieliśmy świetny program dofinansowania metody in vitro przez państwo, był on pokazywany jako wzór w innych krajach. W 2016 roku, decyzją ministra Radziwiłła, został wycofany. Postawiono wtedy na wspieraną przez środowiska katolickie naprotechnologię, która okazała się kompletnym fiaskiem – mówiła w porannym programie na antenie TVN24.pl Małgorzata Rozenek-Majdan.

Prowadząca “Dzień dobry TVN” od dawna angażuje się w walkę o przywrócenie finansowania tej metody. Jak podkreśla, trzykrotnie została matką dzięki procedurze in vitro. We “Wstajesz i wiesz” wyjaśniła, że do przywrócenia w Polsce Programu Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego, czyli in vitro, niezbędne jest zebranie pod projektem 100 tysięcy podpisów. – Musimy zrobić to w ciągu trzech miesięcy od oficjalnego rozpoczęcia zbiórki, czyli od dzisiaj – podkreśliła Rozenek-Majdan, dodając, że wolontariusze już w tej chwili prowadzą intensywne działania. W nadchodzących tygodniach będą jeździć po całej Polsce i zbierać podpisy.

Celem nadrzędnym Podkarpackiego Kongresu Kobiet jest szerzenie współpracy zbudowanej na wartościach, empatii i sieciowanie środowisk – podkreśla Patricia Mitro – organizatorka Kongresu. W szczególności zależy nam na poruszeniu tematów ważnych obecnie w życiu społeczno-gospodarczo-zawodowym. Wydarzenie skierowane jest do wszystkich pań, tych z dużych i małych miast, niezależnie od poglądów, wieku czy zawodu. W szczególności uczestniczkami będą mieszkanki Podkarpacia pełniące różne role społeczne: matki, córki, wnuczki, społeczniczki, aktywistki, bizneswoman, kobiety pracujące i wiele innych. 

Podczas kongresu odwiedzić będzie można kilkanaście stoisk z produktami prokobiecymi z wysokojakościowymi produktami- zachęca Patricia Mitro.

Kongres prowadzić będzie wyjątkowa dr Agnieszka Buk Adiunkt Uniwersytetu Rzeszowskiego, wiceprezes Stowarzyszenia EKOS, Konsul Honorowa Republiki Federalnej Niemiec w Rzeszowie oraz członkini Rzeszowskiej Rady Kobiet. Jej wybór do tej roli był oczywisty, a dlaczego zobaczycie Państwo już w sobotę- mówi Patricia Mitro.


Program wydarzenia:

  • REJESTRACJA: 9:00 – 10:00 (prośba o wcześniejsze przybycie)
  • Panel nr 1: 10:00-11:15

Rola kobiet w życiu publicznym

Moderatorka: Anna Pięta- Szawara

Prelegentki: Jolanta Kaźmierczak, Elżbieta Łukacijewska, Patricia Mitro, Alena Myrda, Mirka Gorazd

  • Panel nr 2: 11:15 – 12:30

Panel dyskusyjny „Kryzys humanitarny i fala uchodźstwa – co możemy zrobić jako Europa”

Moderatorka: Anna Siewierska-Chmaj- moderatorka

Daria Chmielewska, Orystlava Sydorchuk, Joanna Lasko

Pokaz mody 12:30-12:45 Gabriela Tomaka- Ząbek

  • 12:45– 13:30 Przerwa
  • Panel dodatkowy (13:15 – 13:45)

Invitro – szansa na macierzyństwo i szczęśliwą rodzinę
Elżbieta Łukacijewska wraz z Małgorzata Rozenek- Majdan

  • Panel nr 3: 13:45 – 14:45

Panel dyskusyjny „Kobieta Innowacyjna” 

Moderatorka: Karolina Winiarska

Kelli Wróbel, Małgorzata Skawińska,  Lucyna Kuźniar-Lasota, Gabriela Tomaka- Ząbek

  • Panel nr 4: 14:45 – 15:45

Siostrzeństwo kobiet w działaniu – rola rad kobiet

Justyna Białczak- moderatorka

Elżbieta Piejko, Monika Lach, Laura Starowiejska, Dorota Konieczna-Herdzik, Magdalena Koryl

  • Koncert

15:45 – 16:30 DOMINIKA KINDRAT I MACIEJ ŁUKASZEWICZ (WOKAL, FORTEPIAN)

Na wydarzenie organizatorzy serdecznie zapraszają również mężczyzn w tym samorządowców, działaczy, aktywistów bowiem świat może iść do przodu a my się rozwijać również dzięki mężczyznom.

Link do rejestracji: https://akademiakobiet.projektancibiznesu.pl/