MOTORYZACYJNE ŚWIĘTO NA PODPROMIU! SUPERCAR WEEKEND

Blisko setka superszybkich i superluksusowych samochodów – aut współczesnych i youngtimerów, aut klasycznych, rajdowych i driftingowych, pokazy dot. blacharstwa, mechaniki i elektroniki samochodowej, strefa EXPO, food trucki, DJ, dmuchańce i plac zabaw dla dzieci a także AKCJA CHARYTATYWNA na rzecz małej Poli oraz wychowanków domów dziecka na Podkarpaciu…

Global Motors – salon samochodowy marek Premium w Rzeszowie (Al. Armii Krajowej 21) wraz z partnerami wydarzenia zapraszają na SUPER CAR WEEKEND by Global Motors! Impreza odbędzie się już w najbliższą sobotę 13 sierpnia na parkingu Podpromie – w samym sercu Rzeszowa! WSTĘP WOLNY i BEZPŁATNY dla wszystkich miłośników czterech kółek i pomagania!

Jeżdżą i pomagają!

SUPER CAR WEEKENDby Global Motors będzie miał formę pikniku motoryzacyjnego, upowszechniającego motoryzację oraz integrującego mieszkańców Podkarpacia w obszarze motoryzacji i charytatywności („pomagania poprzez motoryzację”).

– Dla tysięcy kierowców samochód to nie tylko środek transportu czy narzędzie pracy, a coś szczególnego, wyjątkowego. Coś, co można obdarzyć uczuciami. Coś, co generuje emocje, również takie jak empatia i wrażliwość społeczna – mówi Adam Motyczyński, współwłaściciel Global Motors. Zachęcając uczestników i odwiedzających imprezę do szerokiego włączenia się w akcje pomocy dzieciom z terenu Rzeszowa i Podkarpacia, które odbędą się w trakcie wydarzenia.

W ramach SUPER CAR WEEKEND odbędzie się m.in. zbiórka charytatywna dla siedmiomiesięcznej Poli Matuszek z miejscowości Białoboki k.Przeworska. U dziewczynki zdiagnozowano rdzeniowy zanik mięśni SMA, która nieleczona może doprowadzić do upośledzenia większości czynności życiowych. Potrzebne są środki na leczenie dziecka – niestety niemałe. – Każda złotówka wrzucona do puszki wolontariuszy Fundacji Siepomaga, która przeprowadzi zbiórkę pieniężną dla dziecka, jest na wagę życia dziewczynki (https://www.siepomaga.pl/pola-matuszek). Trwa wyścig z czasem o terapię genową dla Poli.

Zespół Global Motors przeprowadzi też zbiórkę darów rzeczowych dla placówek pobytowych dla dzieci działających na Podkarpaciu. – Liczymy na hojność uczestników SUPER CAR WEEKEND oraz odwiedzających imprezę. Zebrane dary – chemię gospodarczą, kosmetyki, ubrania czy akcesoria szkolne – przekażemy tuż po imprezie do wybranych placówek opiekuńczych dla dzieci i młodzieży działających na terenie naszego województwa – objaśnia Adam Motyczyński z Global Motors. Rzeszowską firma od kilku lat angażuje się w akcje charytatywne odwiedzając z super samochodami wybrane imprezy, placówki i ich wychowanków.

Motoryzacja marzeń!

W sobotę na Podpromiu zaparkują m.in. limitowane edycje Ferrari, wyścigowe Lamborghini, torowe wersje topowych modeli Porsche, opancerzony Maybach z szybami o grubości 7 cm (!), samochody do driftu i auta rajdowe, a także supersportowe serie BMW M, Mercedes AMG czy Audi S/RS (w tym youngtimery), potężne amerykańskie Muscle Cary, super zwinne i kolekcjonerskie japońskie JDM-y (m.in. Nissan GTR), stylowe i luksusowe limuzyny z Włoch czy Wielkiej Brytanii… Część samochodów została zakwalifikowana do imprezy w ramach otwartego naboru aut. Jury Global Motors wyłoni najciekawsze projekty, a ich właścicieli uhonorują nagrodami! 

Gospodarze imprezy awizują przyjazd blisko setki super samochodów na Podpromie! Wszystkie będą na wyciągnięcie ręki dla mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia!

– Prowadząc salon samochodowy marek Premium, często odwiedzają nas pasjonaci motoryzacji, dzieci z rodzicami, młodzież i dorośli, by z bliska zobaczyć, dotknąć i posłuchać jak brzmią superluksusowe i unikalne auta za kilkaset tysięcy, a nawet miliony złotych. Pomyśleliśmy, że warto odwrócić tę sytuację i wyjść z z motoryzacją Premium do do mieszkańców Rzeszowa i Podkarpacia. Stąd pomysł na SUPERCAR WEEKEND by Global Motors 2022! – tłumaczy Marcin Kusiak, drugi ze współwłaścicieli Global Motors.

Zabawa dla całych rodzin!

W miasteczku SUPER CAR WEEKEND by Global Motors zaparkują FOOD TRUCKi i powstanie STREFA GRILLA i STREET FOOD; w menu m.in. przepyszne burgery i zapiekanki, frytki, kiełbaski, szaszłyki, szarpana wieprzowina czy lody włoskie. Dla chętnych, przedstawiciele salonu Grilloholicy przybliżą tajniki grillowania. O fryzury i brody odwiedzających zadbają barbierzy studia Boske Barber Rzeszów. – Dla dzieci przygotujemy mini miasteczko z dmuchańcami, kulkami, placem zabaw i lokomotywą. Nawet jeśli pociechy będą mniej zainteresowane samochodami tatusia, to… nuda się nie uda – zapewniamy! – zaprasza Adam Motyczyński!

SUPERCAR WEEKEND by Global Motors ma charakter BEZPŁATNY i OTWARTY dla wszystkich chętnych! Patronat nad wydarzeniem objęło Miasto Rzeszów. Honorowy Patronat nad imprezą roztoczył Prezydent Miasta Rzeszowa Pan Konrad Fijołek. O bezpieczeństwo uczestników zadbają służby mundurowe, ochrona oraz medycy.

Zapraszamy całymi rodzinam na parking Podpromie: w sobotę 13 sierpnia w godz.: 10:00 – 22:00! To będzie doskonały dzień! – zachęcają organizatorzy SUPER CAR WEEKEND by Global Motors!

Honorowy Patronat

Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek

Rzeszów – Stolica Innowacji

Organizator imprezy

Global Motors