Wymiana sieci wodociągowej na osiedlu Piastów

Częste awarie sieci wodociągowej nie będą już utrudniać życia mieszkańcom osiedla Piastów. Rzeszowski MPWiK jeszcze w tym tygodniu zakończy wymianę najstarszego i najbardziej awaryjnego fragmentu sieci.

Sieć wodociągowa w tym rejonie miasta jest stosunkowo zużyta. Coraz częściej zdarzają się awarie, dlatego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zdecydowało się na wymianę najbardziej wadliwej części sieci wodociągowej. Prace trwają na ulicy Krzywoustego. Tam wymieniane jest 150 metrów sieci. Nowa rura ma 160 mm średnicy. Do tego dojdzie około 20 metrów rur o średnicy 90 mm.

Prace prowadzone przez MPWiK nie są uciążliwe dla mieszkańców. Wbrew pozorom ulica Krzywoustego znajdująca się w środku osiedla jest dość ruchliwa, a po obu jej stronach parkują samochody.

MPWiK zastosował więc nowoczesną, bezwykopową metodę wymiany rur. W przeciwnym razie konieczne byłoby czasowe zamykanie ruchu na ulicy Krzywoustego.

Wykopy konieczne były tylko na początku i na końcu ulicy. Nie dezorganizują one jednak ruchu samochodów. – Musieliśmy wykonać wykopy w miejscach wymiany przyłączy – wyjaśnia Jacek Micał z działu sieci wodno-kanalizacyjnej rzeszowskiego MPWiK. – Zakończenie prac planowane jest na koniec bieżącego tygodnia – dodaje.