Na osiedlu Franciszka Kotuli powstaje łącznik dwóch ulic

Około 400 metrów długości będzie mierzyła droga, która połączy ulice Błogosławionej Karoliny z Dynowską i Czudecką. Budowa zakończy się jesienią.

O wykonanie drogi apelowali mieszkańcy osiedla, a prezydent Konrad Fijołek zobowiązał się do spełnienia ich prośby podpisując z nimi kontrakt osiedlowy w czasie kampanii wyborczej. Inwestycja jest warta 6,37 mln zł, a termin jej zakończenia to listopad tego roku. Nowy odcinek usprawni dojazd do bloków powstających w nowej, południowej części osiedla. Pozwoli także otworzyć na inwestycje tereny w rejonie SP 18, które do tej pory nie miały dojazdu.

Do tej pory zostały wykonane roboty związane z budową kanalizacji deszczowej na całym odcinku drogi, z odprowadzeniem wód do istniejącego kolektora deszczowego. Wykonawca pracuje także nad stabilizacją gruntu oraz budową chodnika na wysokości szkoły. Jeszcze w maju wykonywany będzie nasyp pod przyszłą drogę

Zgodnie z projektem jezdnia na całej długości będzie miała tu 6 metrów szerokości i dwa pasy ruchu. Wzdłuż ulicy powstaną chodniki, ścieżka rowerowa i oświetlenie. 

Budowa nowej drogi łączącej ulice Błogosławionej Karoliny z ulicą Dynowską i Czudecką w Rzeszowie, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa