NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023: bądź częścią największego kosmicznego hackathonu na świecie! Trwają zapisy!

Już po raz trzeci na Podkarpaciu odbędzie się NASA Space Apps Challenge Rzeszów 2023. Kosmiczny hackathon organizowany przez Podkarpackie Centrum Innowacji odbędzie się 7-8 października, a zapisy już trwają! To wyjątkowa okazja, by przez dwa dni zanurzyć się w świecie nauki, technologii i innowacji, a także nawiązać cenne kontakty i współpracę z innymi entuzjastami kosmosu.

NASA Space Apps Challenge to globalna inicjatywa, która angażuje ludzi na całym świecie do tworzenia innowacyjnych rozwiązań, w odpowiedzi na interdyscyplinarne wyzwania ogłoszone przez NASA. Wśród lokalizacji z całego świata znalazł się także Rzeszów. Już 7-8 października w nowym budynku Podkarpackiego Centrum Innowacji przy ul. Lenartowicza 6 zespoły dostaną dostęp do ogromnej bazy danych, narzędzi i mentorów, które pomogą im zrealizować ich kreatywne pomysły.

– Do udziału w wydarzeniu zapraszamy uczniów i studentów z Podkarpacia. Niezależnie od tego, czy jesteś informatykiem, inżynierem, humanistą, artystą, marketingowcem, czy pracujesz sam czy w zespole – na pewno znajdziesz tu przestrzeń dla siebie – mówi Kacper Moczarny, Local Lead NASA Space Apps Challenge Rzeszów.

Autorzy najlepszych rozwiązań wypracowanych podczas lokalnej edycji hackathonu otrzymają nagrody od organizatorów oraz partnerów wydarzenia. W puli jest do zgarnięcia 40 tys. zł. Innowacyjne rozwiązania opracowane przez zespoły z Podkarpacia wytypowane przez jury zespoły będą miały możliwość powalczyć o trzy globalne nagrody główne fundowane przez centralę NASA.

Wszystkie informacje na temat wydarzenia dostępne są na stronie: https://hackathon.pcinn.space/