Nowa hala sportowa I Liceum Ogólnokształącego jest już gotowa

Ważna inwestycja zakończona. W piątek zakończyły się odbiory tej wartej ponad 12 mln zł inwestycji.

– Cieszę się, że uczniowie naszej najstarszej szkoły będą mieli do dyspozycji piękny, nowoczesny obiekt sportowy, w którym jest także szatnia. Podkreślam to, ponieważ takiego miejsca w tej szkole nigdy nie było. Wraz z nową halą w I Liceum Ogółnokształącym przybyły także ciekawe miejsca do wypoczynku. Jednym z nich jest zielony taras na pierwszej kondygnacji, drugim zielona przestrzeń pod pięknym dębem – pomnikiem przyrody, którym opiekowaliśmy się przez cały czas trwania inwestycji. Drzewo rośnie tuż przy nowej hali i jest w dobrej kondycji – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Inwestycja rozpoczęła się w wiosną 2022 r. Pierwszym jej etapem było wyburzenie starej hali. Po zakończeniu robót rozbiórkowych rozpoczęła się budowa nowoczesnego obiektu. Ma on dwie kondygnacje. Na parterze znajduje się strefa boisk z trybuną dla 230 widzów, pokój nauczycieli wychowania fizycznego, pokój higienistki oraz sale zajęć indywidualnych.

W poziomie piwnic znajdują się: szatnia wraz z szafkami dla uczniów, szatnie z umywalniami, pomieszczenie siłowni, sala treningowa oraz pomieszczenia techniczne.

Nowa hala będzie pełnić również funkcje auli, ponieważ wyposażono ją w profesjonalny system nagłośnienia. Budynek został także wyposażony w instalację fotowoltaiczną o mocy 28,80 kWp oraz system asekuracji na dachu. Zainstalowano windę. W budynku są udogodnienia dla niedowidzących: ścieżki prowadzące, tablice tyflograficzne, oznakowania pomieszczeń w alfabecie Braille’a. Na części łącznika pomiędzy nową halą a budynkiem szkoły powstał pokryty roślinnością dach.

Wykonawcą inwestycji była wybrana w przetargu firma Polbud z Rzeszowa.

Dodaj komentarz