Nowe zjeżdżalnie i zabawki dla przedszkoli

Place zabaw przy wszystkich 44 przedszkolach w Rzeszowie zostaną doposażone w nowe urządzenia do zabawy. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił właśnie przetarg na ich dostawę.

Poszukiwanie dostawcy zabawek było poprzedzone konsultacjami z dyrektorami przedszkoli. Ich celem był wybór urządzeń, które najlepiej spełnią oczekiwania przedszkolaków. Do wyboru były cztery wersje zabawek – różniące się od siebie wielkością i funkcjami. To m.in. lokomotywa z wagonem, czy domek, do których dzieci będą mogły wchodzić. Wybrane przez przedszkola zabawki mają m.in. ścianki wspinaczkowe i zjeżdżalnie.

Miasto czeka na oferty od dostawców takiego sprzętu do 12 grudnia. Firma, która wygra przetarg będzie musiała opracować projekt, przygotować teren, wykonać montaż nowych urządzeń, a po zakończeniu prac zasiać trawę. Urządzenia muszą posiadać atesty bezpieczeństwa i minimum 3 lata gwarancji.

Mieszkańcy Rzeszowa wybrali tę inwestycję w głosowaniu na projekty Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Zdjęcie ilustracyjne – plac zabaw przy przedszkolu przy ul. Iwonickiej w Rzeszowie. Fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa