Nowy dach dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Rzeszowie

„Jedynka” jest najstarszą podstawówką w Rzeszowie, powstała w 1784 roku. Budynek przy ulicy Bernardyńskiej jest sukcesywnie remontowany i doposażany, ostatnio otwarto tutaj odnowiony plac zabaw, który służy zarówno uczniom szkoły, jak i mieszkańcom okolicy. Jego modernizacja kosztowała 253 tys. zł. 

Aktualny przetarg dotyczy kompleksowego remontu dachu na budynku. Obejmie on zarówno naprawę konstrukcji i kominów, jak również montaż nowych rynien, włazów i przede wszystkim pokrycia. Zadaniem wykonawcy będzie wymiana deskowania oraz montaż nowej blachodachówki.

– Staramy się regularnie inwestować w szkoły, bo chcę aby uczniowie kształcili się w jak najlepszych warunkach. Aktualnie realizujemy kilka dużych zadań, jak chociażby budowa hal sportowych przy Zespole Szkół nr 1 oraz I Liceum Ogólnokształcącym, czy rozbudowa SP 13 na osiedlu Staromieście. Doraźne remonty i modernizacje są realizowane zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez dyrektorów wszystkich placówek do ratusza – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. 

Na oferty od wykonawców zainteresowanych tym zadaniem miasto czeka do 29 sierpnia. Firma, która wygra przetarg będzie miała 9 miesięcy na zakończenie wszystkich zleconych prac.   

fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa