Od czerwca bilet godzinny zamiast 40-minutowego

Już niedługo w autobusach komunikacji miejskiej w Rzeszowie zacznie obowiązywać nowy bilet jednorazowy. Na przesiadki będzie ważny przez 60, a nie jak dotychczas, przez 40 minut. 

Ten rodzaj biletu można wykorzystać w dwojaki sposób. Dla pasażerów, którzy nie korzystają z przesiadek pełni on rolę biletu jednorazowego i pozwala dojechać z punktu A, do punktu B. Nawet, jeśli kurs trwa dłużej niż czas obowiązywania biletu, pozostaje on ważny i po upływie 40 minut nie trzeba kasować kolejnego. W tym czasie należy się jednak zmieścić z ewentualną przesiadką. Przykład? Pasażer, który skasuje bilet w autobusie i po dojechaniu do celu zechce skorzystać z następnego połączenia może to zrobić, ale pod jednym warunkiem: od godziny wybitej przez kasownik na bilecie nie może upłynąć więcej, niż 40 minut.

Od czerwca zamiast 40 minut będzie na to godzina. Na wniosek prezydenta Rzeszowa rada miasta zgodziła się we wtorek wydłużyć czas obowiązywania tego rodzaju biletu.

Podjęta we wtorek uchwała likwiduje bilet 40-minutowy, jednoprzejazdowy ważny przez 40 minut
od momentu jego skasowania lub w czasie trwania 1 przejazdu bez limitu czasu. W jego miejsce
wprowadza bilet 60-minutowy, jednoprzejazdowy ważny przez 60 minut od momentu jego
skasowania lub w czasie trwania 1 przejazdu bez limitu czasu. Ceny biletu pozostają bez zmiany i wynoszą: 5 zł za bilet normalny, 2,50 zł za ulgowy ustawowy i 3 zł za ulgowy samorządowy. Na mocy innej uchwały uczniowie rzeszowskich szkół korzystają jednak z komunikacji miejskiej bez opłat.

Przystanek autobusowy w Rzeszowie, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa