Odlotowa Edukacja – poznaj świat chemii oraz fizyki: zajęcia dla młodzieży

„ODLOTOWA EDUKACJA” – to wyjątkowy projekt, kształcący chemiczne i fizyczne zdolności u młodzieży. Organizatorzy zapraszają uczniów 7 i 8 klasy na zajęcia do Rzeszowa, abyśmy wspólnie wkroczyli w świat ekscytujących zjawisk i doświadczeń.

– Projekt edukacyjny Fundacji pn. „Odlotowa Edukacja” jest następstwem „Politechniki Dziecięcej Wyjazdowej” oraz „Dziecięcego Uniwersytetu Wyjazdowego”. Na tle wymienionych przedsięwzięć wyróżnia go miejsce zajęć.  Jest to pierwszy popularnonaukowy naukowy projekt realizowany w nowej siedzibie Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”.

Zajęcia popularnonaukowe prowadzone w ramach projektu obejmują wybrane zagadnienia z zakresu chemii i fizyki. Lekcje prowadzone będą przez nauczycieli i pasjonatów, którzy w ciekawy sposób przekazują wiedzę i zarażają swoim hobby. Są to osoby, które wkładają całe swoje serce, w to co robią.

Warsztaty realizowane będą w formie pokazowej, a uczestnicy będą brali czynny udział w eksperymentach. Ukazane doświadczenia zobrazują tajniki zachowań, czynności i zjawisk zachodzących w naszym środowisku. Zajęcia będą trwały 3 godziny, a zaprojektowaliśmy je w oparciu o programy nauczania z chemii i fizyki dla klas 7 i 8, aby dodatkowo pomóc uczniom w ich zrozumieniu –  Łukasz Szuba, dyrektor Fundacji.

– Zagadnienia z dziedziny fizyki obejmują elektryczność i magnetyzm, aerodynamikę oraz termodynamikę. Natomiast z chemii przeprowadzone zostaną pokazy z barwnymi, dymiącymi cylindrami pokazujące właściwości kwasowe i zasadowe różnych substancji chemicznych. Dodatkowo zostaną przeprowadzone również doświadczenia z glukozą oraz wskaźnikami utleniania-redukcji. Z takim programem nikt nie będzie się nudził!

Mając do dyspozycji już nową siedzibę, wszystkie zainteresowane szkoły serdecznie do Nas zapraszamy. Nareszcie mamy warunki, aby na bardzo wysokim poziomie zrealizować cały projekt w stolicy Podkarpacia – Rzeszowie.

____________________________
Udział w przedsięwzięciu jest całkowicie bezpłatny. Kierowany jest do uczniów 7 i 8 klas szkoły podstawowej. Aby wziąć udział należy skontaktować się z nami poprzez maila odlotowaedukacja@dolinawiedzy.pl i zgłosić chęć uczestnictwa. Następnie Fundacja wyznaczy możliwy termin, podczas którego zaprosimy zainteresowaną grupę na zajęcia. Należy jednak pamiętać, że na jeden wyznaczony termin przypada jedna klasa licząca maksymalnie 30 osób.

„Odlotowa edukacja” to kolejny projekt edukacyjny organizowany przez Fundacje Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, który rozwija młodzież i stara się zmienić ich podejście do nauki. Stawia na naukę przez zabawę oraz na kształtowanie u młodych zdolności technicznych. Fundacja stale się rozwija, realizuje coraz to nowe projekty na coraz większą skalę oraz korzysta z najnowocześniejszych urządzeń,  które zwiększają możliwości percepcji uczestników.

Grafika promująca projekt, kształcący pn. ODLOTOWA EDUKACJA