Park na os. Kmity będzie jeszcze bardziej atrakcyjny

Nowa strefa relaksu z leżakami, hamakami, porośniętą pnączami altaną powstanie w parku na osiedlu Kmity. To zadanie zostało wybrane do realizacji w ostatniej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Park na rzeszowskim osiedlu Kmity od kilku lat jest wyposażany w nową infrastrukturę dzięki której staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem wypoczynku. Zarząd Zieleni Miejskiej urządził tam m.in. integracyjny plac zabaw, w którym znalazło się ponad 20 urządzeń zabawowych. Wśród nich są huśtawki, trampolina dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi, karuzela integracyjna, pomosty z barierkami, piaskownica. Na placu, który ma powierzchnię ponad 700 m kw. znalazły się także tablice aktywności, gry terenowe oraz elementy małej architektury. W parku jest także przestrzeń dla seniorów z miejscem do gry w bule, powstała ścieżka rowerowa, sukcesywnie dosadzane są drzewa.

Także i w tym roku park na os. Kmity wzbogaci się o kolejną infrastrukturę. Powstanie tam nowa strefa relaksu z ławkami, leżakami, hamakami, stołami piknikowymi, paleniskiem, biblioteczką plenerową. Nowym elementem będzie także altana której ściany częściowo będą roślinnością pnącą. Doposażony zostanie również plac zabaw, zostaną zamontowane trzy trampoliny ziemne, zmodernizowana będzie strefa dla matek karmiących. To zadanie do realizacji wybrali mieszkańcy w ramach ubiegłorocznej edycji Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego. Zdobyło ono ponad 1,2 tys. głosów.

Wykonawca został już wybrany i prace będą się rozpoczynać. Ich koszt to nieco ponad 392 tys. zł. Strefa relaksu w parku na os. Kmity będzie gotowa jesienią.

wizualizacja strefy relaksu w parku na rzeszowskim osiedlu Kmity