Rzeszów. Na os. Drabinianka powstaje żłobek

Wykonano już m.in. roboty ziemne pod posadowienie budynku i przyłącz wody. Obecnie trwają prace związane z wykonaniem fundamentów.

Żłobek dla 190 maluchów powstaje przy ul. Jachowicza, w sąsiedztwie szkoły i przedszkola, które zostały oddane do użytku w 2022 roku. Nieopodal tworzona jest także piękna zielona strefa rekreacyjna – Arkadia.

Umowa na realizację tej inwestycji została podpisana tegoroczną wczesną wiosną. Wykonawcą jest wybrana w przetargu firma – AJ Profibud. Koszt budowy żłobka to prawie 15 mln zł. – Warte jednak podkreślenia jest to, że połowa tej kwoty to dofinansowanie zewnętrzne z programu Maluch+, które udało nam się zdobyć – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Wykonawca w pierwszej kolejności zajął się uprzątnięciem terenu pod przyszłą inwestycję. Wykonał  przyłącz wody, wykopy oraz stopy  i ławy fundamentowe. Obecnie trwają prace przy ścianach fundamentowych. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem.

Żłobek na os. Drabinianka będzie budynkiem parterowym o powierzchni ponad 1,8 tys. m kw. Wewnątrz obiektu znajdował się będzie zielony dziedziniec o powierzchni 235 m kw. Przy żłobku powstanie plac zabaw a także ogród warzywny.

W ramach tego zadania powstaną także chodniki, miejsca postojowe dla samochodów. Częścią inwestycji będzie także budowa zbiornika retencyjnego. Inwestycja będzie gotowa do 30 października przyszłego roku.

zdjęcie z placu budowy powstającego żłobka przy ul. Jachowicza w Rzeszowie,fot. Kamil Baran