Premiera nowego programu fontanny multimedialnej

Już w najbliższą sobotę odbędzie się premierowy pokaz specjalnego programu rzeszowskiej fontanny multimedialnej, przygotowany z okazji jubileuszu miasta.

Rzeszów w tym roku świętuje swoje 670-lecie. Obchody trwają cały rok i składają się na nie różne przedsięwzięcia. Jednym z nich jest właśnie nowy repertuar dla znajdującej się na placu w rejonie al. Lubomirskich fontanny. Specjalny pokaz swoją premierę będzie miał już w najbliższą sobotę – 6 lipca.

Będzie składał się z dwóch 15-minutowych części. Pierwsza – zatytułowana “Rzeszowskie opowieści”, w wyjątkowy sposób pokaże miasto, jego historię a także czasy współczesne oraz osoby z nim związane. Jedną z nich będzie urodzony w Rzeszowie wybitny reżyser, zdobywca czterech Oscarów – Fred Zinnemann. Motywem przewodnim drugiej części pokazu będzie przyroda.

Nowy program rzeszowskiej fontanny multimedialnej został przygotowany przez pochodzącego z Wrocławia reżysera – Bogusława Palewicza.  Sobotni premierowy pokaz rozpocznie się o godz. 21.30.

Nowy pokaz będzie można zobaczyć w tym roku w sumie trzykrotnie. Oprócz 6 lipca prezentowany będzie także 20 lipca (godz. 21.30) i 10 sierpnia (godz. 21).

Dodaj komentarz