Przedszkole Publiczne nr 17 będzie jak nowe. Remont na finiszu

Dobiega końca modernizacja budynku Przedszkola Publicznego nr 17 przy ul. Witkacego w Rzeszowie. Do wykonania pozostała jeszcze tylko dodatkowa sala zajęć oraz remont zaplecza technicznego.

Przedszkole mieści się przy ulicy Witkacego, w rejonie przychodni i szkoły językowej Promar. Budynek w ciągu ostatnich kilku miesięcy przeszedł gruntowny remont, którego celem była przede wszystkim termomodernizacja.

– Wymieniono wszystkie okna, docieplono ściany, zamontowano nową instalacje centralnego ogrzewania i oświetlenie. Jest także nowa klatka schodowa z klapą oddymiającą i nowe poszycie dachu. Plac wokół budynku został uporządkowany a chodniki wybrukowane nową kostką – mówi Ludmiła Witowska dyrektor przedszkola.

Przed budynkiem zmieni się także organizacja ruchu. Droga, która prowadzi do przedszkola od ulicy Bohaterów została połączona z ulicą Witkacego, co ułatwi rodzicom przyjazd z dziećmi i odbiór swoich pociech po zajęciach.

Aktualnie w przedszkolu trwa jeszcze budowa dodatkowej sali, która powstanie w wyniku adaptacji pomieszczeń użytkowanych do tej pory na inne cele – pralni i prasowalni. Będzie wyposażona w nową łazienkę. Remontowane jest także zaplecze techniczne.

Do przedszkola nr 17 uczęszcza aktualnie 159 dzieci.

budynek Przedszkola Publicznego nr 17 przy ul. Witkacego w Rzeszowie,fot. Marcin Piecyk, Urząd Miasta Rzeszowa