Przy ul. Sportowej powstanie kolejny w Rzeszowie park kieszonkowy

Zielona inwestycja, która będzie realizowana na os. Króla Augusta, została wybrana przez mieszkańców w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nowa strefa wypoczynku i rekreacji powstanie na niezagospodarowanym terenie w rejonie bloku przy ul. Sportowej 2B. Projekt przygotowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie przewiduje m.in. utworzenie rabat z różnymi gatunkami bylin oraz traw ozdobnych, takich jak np. jeżówka purpurowa, rozplenica japońska, szałwia omszona, miskant chiński. Zaplanowane są także  nasadzenia róż w wielu odmianach kolorystycznych. Ponadto posadzone zostaną drzewa takie jak tulipanowiec amerykański czy platan klonolistny.

Powstaną ścieżki piesze z płyt i kostki brukowej, które połączone będą z istniejącym układem komunikacyjnym osiedla. Częścią tego zadania będzie także ustawienie elementów małej architektury: ławek, leżaków, trejaży, betonowych kul ogrodowych.

Park kieszonkowy na os. Króla Augusta będzie miał powierzchnię ok. 10 arów. Przetarg na wybór firmy, która to zadanie zrealizuje już trwa. Rozstrzygnięcie planowane jest na marzec. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana, będzie miał pięć miesięcy na budowę parku.

Ogród przy ul. Sportowej będzie kolejnym tego typu przedsięwzięciem wykonanym w Rzeszowie w ciągu ostatnich miesięcy. Wcześniej parki kieszonkowe powstały m.in. os. Kotuli (rejon ulic Sanockiej i Ustrzyckiej), na os. Pobitno (ul. Kurpiowska), przy al. Sikorskiego.

Wizualizacja Parku Kieszonkowego