Rzeszowski Dom Kultury prowadzi zgłoszenia do 11. Ogólnopolskiego Festiwalu „Piosenka w Meloniku”

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza wokalistów z całej Polski do zgłoszenia udziału w 11. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej, Filmowej i Musicalowej „Piosenka w Meloniku”, który odbędzie się w dniach 28 – 29 kwietnia 2023 roku w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zgłoszenia prowadzone są do dnia 23 marca 2023 roku.

„Piosenka w Meloniku” to jedyny w Polsce festiwal piosenki łączący tematykę aktorską, filmową i musicalową, który został stworzony w 2011 roku przez Rzeszowski Dom Kultury w następstwie zwycięstwa w ogólnopolskim konkursie „Dom z Wyższą Kulturą”. Cykliczne wydarzenie skupia środowiska artystyczne z całej Polski i zyskuje coraz większą popularność, dzięki zaangażowaniu debiutujących wokalistów oraz znanych osobistości sceny i ekranu.

W dotychczasowych dziesięciu edycjach wzięło udział łącznie ponad tysiąc uczestników z przeszło trzystu miast, a swoją obecność w roli jurorów lub występujących gwiazd zaznaczyli czołowi polscy artyści, tacy jak: Robert Janowski, Katarzyna Groniec, Renata Przemyk, Olga Bończyk, Dariusz Kordek, Mieczysław Szcześniak, Robert Rozmus, Michał Szpak, Natasza Urbańska, Magda Steczkowska czy Arek Kłusowski.

Tegoroczny przegląd zakwalifikowanych wokalistów przeprowadzony zostanie w trzech kategoriach wiekowych – 13-15 lat (rocznik 2008-2010), 16-18 lat (rocznik 2005-2007) oraz 19 i więcej lat (rocznik 2004 i starszy). Zdobywca Grand Prix otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5000 zł oraz voucher na nagranie singla w ERDEK Studio. Zgłoszenia potrwają do dnia 23 marca 2023 roku, a regulamin festiwalu i karta zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej www.rdk.rzeszow.pl

zdjęcie statuetek Piosenki w Meloniku fot. Anna Antoniewska