Remont remizy i nowy samochód dla OSP Bzianka

W tym roku budynek domu strażaka na osiedlu Bzianka będzie ponownie modernizowany. Przetarg na wykonanie kolejnego etapu prac został już ogłoszony.

Będzie to trzecia część remontu obiektu, który został wybudowany w latach 70-tych. W pierwszym etapie miasto odnowiło tu garaż na pojazd ratowniczy oraz najniższa kondygnację budynku. W etapie drugim remontowano kuchnię, klatkę schodową i część pomieszczeń na wyższej kondygnacji, gdzie powstały m.in. dodatkowe sanitariaty i druga kuchnia. Trzecia część prac zakłada m.in. modernizację sali widowiskowej i klatki schodowej. Zakres prac obejmie m.in. wymianę okien, posadzek, tynków, a także modernizację instalacji CO. Na oferty od wykonawców zainteresowanych przeprowadzeniem remontu Urząd Miasta Rzeszowa czeka do 19 czerwca. Od momentu podpisania umowy na wykonanie prac będzie 120 dni.

Strażacy z OSP Bzianka czekają także na nowy pojazd ratowniczo-gaśniczy.

– Lada chwila zostanie ogłoszony przetarg na jego dostawę. Ma to być duże auto ze zbiornikiem na wodę i kompletem sprzętu ratowniczo-gaśniczego. To dla nas wielka sprawa, bo aktualnie mamy tylko 18-letniego forda transita, który nie ma zbiornika – mówi Paweł Kawa z OSP Bzianka.

475 tysięcy złotych do zakupu auta dołoży miasto Rzeszów.

Remiza Strażacka Ochotnicznej Straży Pożarnej Bzianka – Rzeszów