W najbliższą niedzielę zacznie obowiązywać wakacyjna korekta rozkładu jazdy pociągów

12 czerwca zmianie ulegnie rozkład jazdy pociągów Polregio. Zmiana rozkładu jest następstwem prowadzonych przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej PKP Polskie Linie Kolejowe prac modernizacyjnych. Zmieniony rozkład jazdy będzie obowiązywał do 2 września.

Polregio S.A. Podkarpacki Zakład w Rzeszowie realizuje ofertę przewozową obejmującą połączenia kolejowe na terenie województwa podkarpackiego zgodnie z zamówieniem Organizatora Przewozów – Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

Realizacja połączeń dotyczy pociągów Regio oraz „Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej” (PKA).

Od 11 czerwca pociągi uruchamiane przez Polregio będą się zatrzymywały na 7 nowych przystankach kolejowych utworzonych w ramach projektu PKA:

 • Rzeszów Pobitno – dla pociągów w kierunku Przemyśla (linia 91),
 • Rzeszów Centrum, Rzeszów Politechnika, Boguchwała Dolna – dla pociągów w kierunku Jasła (linia 106),
 • Rzeszów Śródmieście, Głogów Małopolski Niwa, Kolbuszowa Górna – dla pociągów w kierunku Stalowej Woli (linia 71).

Na czas korekty rozkładu jazdy przypada okres wakacji. Polregio uruchamia dodatkowe połączenia z Rzeszowa do Zamościa i Sandomierza, a także z Rzeszowa i Sanoka do słowackiej miejscowości Medzilaborce oraz z Jarosławia do Lublina.

Po zakończeniu modernizacji odcinka linii kolejowej nr 108 pomiędzy Sanokiem a Ustrzykami Dolnymi, od 23 czerwca do kursowania wracają pociągi w tej relacji. Nowością będzie włączenie do trasy pociągów przystanku Zagórz. Oprócz kursów w dni robocze oferta zostanie także rozszerzona o 2 pary pociągów kursujące w soboty i niedziele:

 • Sanok o. 5:56-Ustrzyki Dolne p. 7:07
 • Sanok o. 19:30-Ustrzyki Dolne p. 20:41
 • Ustrzyki Dolne o. 7:14-Sanok p. 8:25
 • Ustrzyki Dolne o. 20:47-Sanok p. 21:58

Pociągi w relacji Rzeszów – Medzilaborce – Rzeszów i Sanok – Medzilaborce- Sanok będą kursowały od 24 czerwca do 3 września w soboty i niedziele. Dla podróżujących porannym pociągiem z Ustrzyk istnieje możliwość przesiadki w Zagórzu na pociąg do Medzilaborec oraz w drodze powrotnej do wieczornego pociągu do Ustrzyk.

Pociągi z Jarosławia do Lublina i z Rzeszowa do Zamościa będą kursowały od 24 czerwca do 27 sierpnia w soboty i niedziele.

Pociągi z Rzeszowa do Sandomierza będą kursowały od 24 czerwca do 27 sierpnia w soboty i niedziele za wyjątkiem dni 22-23 i 29-30 lipca (zamknięcie linii kolejowej).

Mając na uwadze prace modernizacyjne prowadzone przez Zarządcę Infrastruktury Kolejowej na liniach 71, 101, 106 i 108 zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza (AKZ):

 • 22 i 23 VII na odcinku Rzeszów Gł.-Głogów Młp-Rzeszów Gł. dla wszystkich pociągów kursujących w tych dniach
 • od 24 do 30 VII na odcinku Głogów Młp.-Kolbuszowa-Głogów Młp. dla wszystkich pociągów kursujących w tych dniach
 • Od 11 do 23 VI na odcinku Jarosław-Horyniec Zdrój-Jarosław dla wszystkich pociągów kursujących w tych dniach
 • od 12 do 23 VI na odcinku Strzyżów-Jasło/Gorlice-Strzyżów dla wszystkich pociągów kursujących w tych dniach
 • od 12 do 23 VI na odcinku Jasło-Sanok-Jasło dla wszystkich pociągów kursujących w tych dniach

Na Podkarpaciu dodatkowe przystanki w aglomeracji rzeszowskiej zwiększą dostęp do kolei. Mieszkańcy Rzeszowa od niedzieli wsiądą do pociągu z nowych obiektów: Rzeszów Centrum, Rzeszów Politechnika, Rzeszów Staromieście, Rzeszów Pobitno. W ramach budowy Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej  od 11 czerwca lepszy dostęp do kolei zapewnią również nowe przystanki: Boguchwała Dolna, Głogów Małopolski Niwa, Kolbuszowa Górna. 

Nowy rozkład pociągów można sprawdzić przed podróżą w Internecie na portalpasazera.pl, rozklad.pkp.pl, www.intercity.pl oraz w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP.