Rzeszowski MPEC rok z wykonaniem planu na 120 procent

Budowa przyłączy cieplnych do budynków na terenie miasta, to działanie mające na celu ograniczanie emisji, czyli walkę ze smogiem w okresie grzewczym. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej wykonało blisko 120 procent planu przyłączeń na 2023 rok.

Przyłącza zostały już wykonane, lub są w tym momencie realizowane do 37 budynków na terenie Rzeszowa. Pierwotnie zakładano realizację przyłączy do 31 budynków, ale w trakcie roku kilku odbiorców zgłosiło chęć przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Dzięki temu realizacja planu wyniosła blisko 120 proc. W sumie do końca 2023 roku ciepło systemowe dotarło do kolejnych 1 283 mieszkań na terenie Rzeszowa. Głównymi odbiorcami inwestycji przyłączeniowych, prowadzonych przez MPEC, są spółdzielnie mieszkaniowe i deweloperzy. Na liście wykonanych lub wykonywanych przyłączy są jednak także właściciele domów jednorodzinnych i budynków handlowo-usługowych, magazynów czy hal produkcyjnych.

Na ciepło systemowe zdecydowała się także policja. Ciepło systemowe doprowadzono do II Komisariatu Policji w Rzeszowie. – Systematyczna rozbudowa sieci ciepłowniczej oraz zapewnienie mieszkańcom bezpiecznego i wygodnego źródła ciepła jest dla nas priorytetem. Pomimo utrzymujących się wysokich cen materiałów i usług, rzeszowskie MPEC z każdym rokiem się rozwija. Montowane przez nas węzły cieplne i sieci są nowoczesne i spełniają najwyższe wymogi  technologiczne. Dlatego dla mieszkańców i miasta jesteśmy gwarantem bezpieczeństwa dostaw ciepła i podgrzewu wody zimnej dla celów użytkowych – podsumowuje Dariusz Kotowicz, prezes zarządu rzeszowskiego MPEC.