Rzeszów rozbłyśnie świątecznie

1 grudnia centrum Rzeszowa rozbłyśnie pięknymi dekoracjami bożonarodzeniowymi. Przetarg na wybór firmy, która to zadanie zrealizuje, został rozstrzygnięty.

Na rzeszowskim Rynku w okresie świątecznym tradycyjnie ustawiona zostanie wysoka na prawie 17 metrów choinka, udekorowana bombkami w kolorach: srebrnym, błękitnym i turkusowym. Jej gałęzie będą oświetlone punktami LED, których będzie ponad 34 tysiące. Na głównym placu miasta pojawi się także świetlna dekoracja przestrzenna w formie obrotowych filiżanek z siedziskami. Ozdobione zostaną także latarnie znajdujące się na Rynku. Świetlne, bożonarodzeniowe dekoracje pojawią się także na deptakach: ul. 3 Maja i Kościuszki, na ul. Matejki oraz na placu Farnym. Na ul. 3 Maja ustawiona będzie także dekoracja w formie igloo, przy której będą dwie choinki.

W ubiegłym roku, a także w latach wcześniejszych, wielu mieszkańców Rzeszowa sugerowało, sygnalizowało konieczność zmniejszenia liczby dekoracji w związku m.in. z drastycznymi podwyżkami cen energii, wysoką inflacją, zmniejszeniem dochodów samorządów. Dlatego też w tym roku na świąteczne ozdoby w budżecie miasta zarezerwowano 700 tys. zł. Dla porównania w roku ubiegłym na ten cel zostało wydane ok. 1,4 mln zł.

Do przetargu zgłosiło się pięć firm. Wybrano ofertę firmy ADAL, która ozdobi Rzeszów za kwotę 479 tys. zł. W związku z tym, że wybrana oferta jest sporo niższa od kwoty, która została zapisana w budżecie, zapadła decyzja o tym, by część oszczędności przeznaczyć na dodatkowe świąteczne elementy świetlne. W ciągu kilku najbliższych dni zapadnie decyzja o tym, gdzie one się pojawią.

Bożonarodzeniowe ozdoby na ulicach i placach Rzeszowa rozbłysną 1 grudnia. Będą cieszyć mieszkańców do 31 stycznia przyszłego roku.świąteczne oświetlenie na ulicy Rzeszowa, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa/zdjęcie archiwalne