Rzeszów współpracuje z firmą Microsoft. Dla najmłodszych

Rzeszowskie szkoły zapewniają dzieciom i młodzieży edukację na wysokim poziomie, jednak miasto nie zamierza na tym poprzestać. Została podjęta współpraca z firmą Microsoft, której raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Już 30 września w nowej Szkole Podstawowej nr 37 przy Kwiatkowskiego zapraszamy wszystkich chętnych nauczycieli na EduDay, wydarzenie, które pokaże, jak wygląda edukacja XXI wieku. Nauka nie musi być wyłącznie siedzeniem w książkach, a doskonale udowadnia to wydarzenie towarzyszące dla najmłodszych: Odkrywamy Rzeszów z Minecraftem.

Inwestycja w dzieci i młodzież to tak naprawdę inwestycja w naszą przyszłość. Rzeszów o tym wie, dlatego sukcesywny rozwój edukacji w mieście to priorytet. A żeby dzieci mogły czerpać ze szkół jak najwięcej, trzeba również postawić na rozwijanie naszych nauczycieli. Stąd Edu Day, edukacyjne wydarzenie, którego organizatorem jest Microsoft. Impreza skierowana jest właśnie do nauczycieli, którzy chcą szlifować swoje umiejętności i zobaczyć, jakie nowoczesne rozwiązania mogą wprowadzić do swoich zajęć.

– Nauczyciel, który potrafi zarazić pasją uczniów to prawdziwy skarb. W Rzeszowie takich nie brakuje, ale zawsze jest pole do dalszego rozwoju. Wydarzenia takie jak Edu Day są konieczne, żeby zobaczyć, jak wygląda edukacja w wersji 2.0. Nowoczesna, stawiająca na zaciekawienie ucznia i niezwykle owocna. Zapraszam wszystkich nauczycieli do udziału, na pewno nie będą żałować – zachęca Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Edu Day to przede wszystkim warsztaty, pokaz inspirujących rozwiązań i technologii, wykłady i szkolenia, które pomogą nauczycielom we wprowadzeniu „iskry” do swoich zajęć. Wydarzenie jest całkowicie bezpłatne, odbędzie się w piątek 30 września w Szkole Podstawowej nr 37 przy ul. Kwiatkowskiego. Potrwa od godz. 10 do godz. 17.15 i należy pamiętać, że aby wziąć w nim udział, trzeba najpierw się zarejestrować. Można to zrobić pod tym adresem: https://msevents.microsoft.com/event?id=424646932

Agenda spotkania:

Podczas wydarzenia Microsoft EduDay w Rzeszowie przygotowana została super inicjatywa:
ODKRYWAMY RZESZÓW Z MINECRAFTEM!

EduDay to nie tylko ekspercka wiedza (m.in. od Agnieszki Halickiej, Dariusza Martynowicza) czy spacer po strefie stoisk z nowoczesnymi edukacyjnymi rozwiązaniami od firm takich jak Asus, Dell czy HP. To również edukacyjna zabawa dla dzieci. Wydarzeniu Microsoftu będzie towarzyszyć inicjatywa „Odkrywamy Rzeszów z Minecraftem”, czyli terenowa gra inspirowana uwielbianym nie tylko przez najmłodszych hitem.  

Zadaniem gracza będzie uzupełnienie ośmiu haseł, które znajdują się w wyznaczonych miejscach w Rzeszowie: na Rynku, przy ul. Sobieskiego, ul. Sokoła, Lisa-Kuli oraz w Zamku Lubomirskich. Poszczególne litery odgadniętych haseł stworzą zdanie, które będzie rozwiązaniem całej zagadki. Dziennik gracza do pobrania poniżej.

Kontakt do Opiekuna Gry:
Pani Barbara Dubiecka-Kruk
tel. 792 010 733

Zapraszamy również do udziału w konkursie projektowania przestrzeni szkolnej przez uczniów
klas 5-8 szkół podstawowych w Minecrafcie i Druku 3D
INNOWATORZY –  KIDS CHALLENGE

Temat wyzwania:

opracowanie wizualne szkoły wraz z jej opisem, a także z uwzględnieniem elementów, które dzieci cenią sobie obecnie w przestrzeni szkolnej. Dodatkowym elementem projektu jest zaprojektowanie pucharu dla swojej szkoły, który będzie przedstawiał symbol szkoły przyszłości.

Projekt „Szkoły przyszłości” należy uzupełnić o:

  1. elementy przestrzeni do nauki;
  2. elementy przestrzeni otwartej do spędzenia wspólnego czasu, nawiązywania nowych relacji – integracji;
  3. dostępność przestrzeni dla osób z niepełnosprawnością;
  4. wykorzystanie zasobów  środowiska szkolonego do poprawy jakości szkoły w ujęciu rekreacyjnym i sportowym,
  5. wykorzystanie technologii przyszłości w rozwoju szkoły – Smart City.

Założenia:

Kluczową kwestią przy tworzeniu przestrzeni publicznych dla dzieci powinno być zadbanie o to, by sami mogli poczuć się współgospodarzem takich miejsc, a w miarę możliwości także ich współtwórcą. Wytworzeniu takiego poczucia może pomóc angażowanie dzieci w planowanie przestrzeni im dedykowanych, stwarzanie im szansy współdecydowania o otoczeniu, w którym będą funkcjonować.

Kto zgłasza drużyny:

Szkoła zgłasza reprezentacje uczniów w kategorii wiekowej klasy 5 do 8 (6 osobowa drużyna) na adres mailowy: Justyna.Puzio@erzeszow.pl

Szczegóły dotyczące konkursu.  


Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ośrodek Rozwoju Edukacji objęli patronatem honorowym wydarzenie EduDay 2022 Microsoft dla Edukacji w Rzeszowie.

Eduday2022.png

Grafika promująca projekt Odkrywamy Rzeszów z Mincraftem w ramach EduDay

Grafika promująca projekt INNOWATORZY – KIDS CHALLENGE w ramach EduDay

Grafika promująca Microsoft EduDay 2022

Załączniki: