Rzeszowscy policjanci podsumowali działania “Trzeźwy Poranek”

Policjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy prowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Kontrole drogowe, których celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących pojazdami, odbywały się na terenie Rzeszowa i powiatu. 13 z kontrolowanych kierowców zdecydowało się prowadzić pojazd, mimo że wcześniej pili alkohol.

Od piątku 9 lutego do niedzieli 11 lutego, policjanci z wydziału ruchu drogowego rzeszowskiej komendy prowadzili działania „Trzeźwy poranek”.  Ich celem było sprawdzenie stanu trzeźwości kierujących, którzy poruszali sie po drogach naszego powiatu.

Podczas akcji mundurowi skontrolowali trzeźwość 3585 kierowców. 13 spośród kontrolowanych usiadło za kierownicą po alkoholu. 9 z nich odpowie za popełnione przestępstwo, jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Pozostałych 4 kierowców popełniło wykroczenie tzn., że badanie wykazało u nich poniżej 0,5 promila. Funkcjonariusze zatrzymali im prawa jazdy i skierują wnioski o ukaranie do sądu.

Niechlubny tytuł rekordzisty przypadł 52-letniemu mieszkańcowi powiatu rzeszowskiego. Do jego zatrzymania doszło, w sobotę przed godz. 23 w Jasionce. O tej sytuacji dużyrnego miejskiego powiadomił świadek, który miał podejrzenie, że kierowca pojazdu renault, może być nietrzeźwy. Jego podejrzenia potwierdziły się.

Badanie stanu trzeźwości wykazało u 52-latka ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna  za swoje zachowanie odpowie przed sądem, za co może mu grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie: KMP

Dodaj komentarz