Rzeszowski aquapark dla każdego. Wykonawca wybrany!

Rzeszowski park wodny na osiedlu Staromieście będzie jednym z najnowocześniejszych i najatrakcyjniejszych w tej części Europy. Będzie w nim moc atrakcji dla każdego, zarówno najmłodszych jak i seniorów.

– W piątek wybraliśmy firmę, która zaprojektuje rzeszowski aquapark. To renomowana pracownia TKHolding, która współtworzyła m.in. takie realizacje jak park wodny w Szczecinie – Fabrykę Wody, Aquadrom w Rudzie Śląskiej, Wodny Park w Tychach i wiele aquaparków w Niemczech – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Rzeszowski park wodny powstanie na os. Staromieście, w rejonie ulic Krogulskiego, Warszawskiej i Welca. Miasto ma tam działki o łącznej powierzchni ok. 15 hektarów. Tereny są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, rezerwującym je pod takie inwestycje jak właśnie park wodny. Aquapark wraz ze strefą basenów zewnętrznych zajmie działki o powierzchni ok. 6 hektarów. – Pozostałe tereny rezerwowane są pod inne inwestycje służące rekreacji, takie jak np. kryte lodowisko – tłumaczy prezydent Rzeszowa.

Wykonawca projektu został wybrany w drodze dialogu konkurencyjnego. Wybrane do niego zostały trzy firmy mające doświadczenie przy projektowaniu takich inwestycji jak parki wodne. Zadaniem firm było przygotowanie koncepcji inwestycji wraz ze szczegółowym opisem i przedstawienie jej komisji, która propozycje oceniała. Kryteriów oceny było aż kilkanaście. Wśród nich były m.in., takie jak wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, klarowność układu komunikacyjnego.

– Co dla nas ważne, w procedurze przygotowawczej do projektowania parku wodnego uczestniczyli też mieszkańcy. W konsultacjach społecznych dotyczących tego, w jakie atrakcje powinien zostać wyposażony nasz aquapark, wzięło udział mnóstwo mieszkańców, którzy przysłali aż ponad trzy tysiące swoich propozycji. Duża część z nich będzie zrealizowana – mówi Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje.

Rzeszowski aquapark będzie jednym z najnowocześniejszych i najatrakcyjniejszych w tej części Europy. Będzie w nim moc atrakcji dla każdego, zarówno najmłodszych jak i seniorów. Najmłodsi będą mogli cieszyć się m.in. wewnętrznym basenem z plażą z piasku, licznymi zjeżdżalniami, w tym także pontonowymi, strefą zabaw. Część dedykowana najmłodszym będzie oddzielona od pozostałych stref. W parku będzie m.in. także basen ze sztuczną falą, 25-metrowy basen z ruchomym dnem, grota tematyczna, leniwa rzeka wypływająca na zewnątrz, specjalna strefa, w której rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy z opiekunami. Powstanie duża strefa saun, w której będą m.in. sauny ceremonialne. Część saun uzupełni zewnętrzną strefę basenową. Częścią aquaparku będzie Edukatorium – strefa dla dzieci i młodzieży, której motywem przewodnim będzie grywalizacja.

Rzeszowski aquapark będzie obiektem, który w dużej części będzie korzystał z odnawialnych źródeł energii. Będzie też atrakcją dla każdego, także dla osób z niepełnosprawnościami. Umowa z projektantem zostanie podpisana jeszcze w marcu. Dokumentacja projektowa, w oparciu o którą rzeszowski park wodny będzie budowany, powstanie w ciągu 18 miesięcy od daty podpisania umowy.

Link do filmu przedstawiającego zwycięską koncepcję aquaparku:

https://youtube.com/watch?v=6k8ViBJKqjk%3Fsi%3DnHZs54gwvHH1-LzI

zdjęcie z projektu zwycięskiej koncepcji aquaparku w Rzeszowie