Rzeszowskie ulice do remontu

Pogwizdowska na os. Pogwizdów Nowy, Rataja na os. Krakowska Południe, Porąbki na os. Budziwój, Arystokracka na os. Przybyszówka  – m.in. te ulice znalazły się na liście zadań remontowych, które będą realizowane w Rzeszowie.

Przetarg na wybór firmy, która zajmie się remontem nawierzchni rzeszowskich ulic został już ogłoszony. Zainteresowani wykonawcy swoje oferty mogą składać do 21 marca. Wybór firmy nastąpi w kwietniu. Na liście ulic, których nawierzchnia będzie naprawiana, znalazły się takie ulice jak:  Niemierskiego, Sympatyczna, Ciasna, Żołnierzy I Armii Polskiego, Zimowit, Leśna, Pogwizdowska, Rataja. Ta lista będzie uzupełniana w ciągu roku o kolejne ulice, na których będą wykonywane nowe nadkładki asfaltowe.

To nie jedyny tegoroczny przetarg dotyczący naprawy rzeszowskich ulic. Kolejny zostanie ogłoszony lada dzień. Wybrana w nim firma będzie zajmowała się nie tylko poprawą nawierzchni ulic ale także podnoszeniem ich nośności a także poszerzaniem. Do tego typu prac wytypowane zostały m.in. takie ulice jak: Porąbki, Św. Marcina, Św. Walentego, Senatorska, Potockiego, Popiełuszki, Jagodowa, Arystokracka, Pańska, Herberta. Także i w tym przypadku lista ulic nie jest jeszcze pełna – w ciągu roku zostaną do niej dołączone kolejne.

Od kilku tygodni trwają już natomiast w Rzeszowie prace porządkowe, głównie związane z naprawą nawierzchni dróg. Za to zadanie odpowiada wybrana w przetargu firma – Eurovia. W ramach umowy z miastem firma zajmuje się kontrolą techniczną dróg, zabezpieczaniem uszkodzeń i ich oznakowaniem, a także naprawą różnych elementów pasa drogowego. W ostatnich dniach prace wykonywane były m.in. na ulicach Reja, Niepodległości, Błogosławionej Karoliny, Leszczynowej,  Widnokręgowej, Krośnieńskiej, Nowosądeckiej, Kotuli.