Szkoła na Staromieściu będzie miała nowe skrzydło. Budowa właśnie się rozpoczyna

Rozpoczyna się rozbudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rzeszowie. Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło z halą sportową oraz zapleczem sanitarnym, siłownią i dodatkowymi salami lekcyjnymi. Inwestycja będzie kosztować 17,6 mln zł.

Umowę na wykonanie rozbudowy prezydent Konrad Fijołek podpisał dzisiaj. Budowę poprowadzi rzeszowska firma Bimat, która wygrała przetarg na to zadanie.

– Bardzo miło jest mi dzisiaj ogłosić, że tak długo oczekiwana i planowana inwestycja wreszcie startuje. Jestem przekonany, że rozbudowana szkoła będzie cieszyć wszystkich mieszkańców Staromieścia, a przede wszystkim młodych ludzi, którzy uczęszczają w tej chwili do przedszkola. Naukę w szkole zaczną już w nowoczesnym budynku z piękną halą sportową i zapleczem. Dodatkowym powodem do zadowolenia jest fakt, że budynek dla rzeszowskiej społeczności wybuduje lokalna firma – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Budynek zyska zupełnie nowe skrzydło, w którym znajdzie się przede wszystkim nowa hala sportowa z widownią, zapleczem sanitarnym i siłownią. W nowej części powstaną sale lekcyjne, świetlica, stołówka i kuchnia oraz szatnie. Będzie tu także miejsce na przedszkole, w którym znajdzie się 5 oddziałów.

– To tym bardziej radosna chwila, że szkoła za rok będzie obchodzić 150-lecie istnienia. To, co widzimy w tej chwili, to budynek na miarę XX wieku, a teraz mamy XXI. Cieszę się, że powstanie nowa część, z której wszyscy będziemy dumni. Projekt jest fantastyczny, dzieci na pewno będą szczęśliwe z warunków, jakie im stworzymy dzięki rozbudowie – mówi Sławomir Gołąb, miejski radny Rozwoju Rzeszowa i szef Rady Osiedla Staromieście.   

– Jestem wzruszona, marzenie tylu pokoleń wreszcie się spełni i będzie można tu w godnych warunkach uczyć się i pracować. W tej chwili w szkole jest już ciasno i pewnie czeka nas także trochę utrudnień związanych z rozbudową. Ale przetrwamy ten przejściowy okres i pomożemy wykonawcy, aby budowa poszła sprawnie – mówi Barbara Machniak, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Rzeszowie.

Rozbudowa szkoły będzie kosztować 17,6 mln zł. Prace mają się zakończyć w czerwcu 2024 roku.

Umowę na wykonanie rozbudowy podpisał prezydent Konrad Fijołek | fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa
Umowę na wykonanie rozbudowy podpisał prezydent Konrad Fijołek | fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa
Umowę na wykonanie rozbudowy podpisał prezydent Konrad Fijołek | fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa