VII Edycja Konkursu – Kill me with the music

Już niebawem ruszają 28. Rzeszowskie Juwenalia! Razem z najhuczniejszą imprezą na Podkarpaciu rusza pierwsze towarzyszące mu wydarzenie, jakim jest 7. Edycja Studenckiego Konkursu Piosenki ,,Kill me with the MUSIC”, który stanowi istotną i sztandarową część akademickiego święta rzeszowskich studentów.

Konkurs ten ma na celu wspieranie merytoryczne, organizacyjne i promocyjne utalentowanych wokalistów i zespołów, którzy prezentują wysoki poziom artystyczny, natomiast świat nie miał sposobności jeszcze o nich usłyszeć. Wydarzenie jest okazją dla nieodkrytych talentów muzycznych z naszego regionu do zaprezentowania swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia, które może okazać się kamieniem milowym na drodze ich rozwoju. Laureaci konkursu zostaną uhonorowani występami na Rzeszowskich Juwenaliach, w tym podczas otwarcia na Rzeszowskim Rynku oraz na Scenie Głównej Miasteczka Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej oraz innymi atrakcyjnymi nagrodami.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 24 marca pod linkiem: https://ssprz.prz.edu.pl/kill-me-with-the-music/

Wstępne eliminacje konkursowe odbędą się już 28 marca oraz 4 kwietnia, natomiast gala finałowa została zaplanowana na 18-go kwietnia w auli V1 Budynku V Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza.

Zwycięzców będzie wybierać uzdolnione muzycznie jury, w skład którego wchodzą m. in.

– Dr Anna Czenczek – doktor sztuk muzycznych oraz dyrektorka Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Pełni funkcję dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Piosenki ,, Rzeszów Carpathia Festival”, międzynarodowego jurora. Pani Anna to ceniona wokalistka, aranżerka wokalna, animatorka kultury. Jest też laureatką wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, nauczycielką emisji głosu

– Bartłomiej ‘Gibson’ Filip – muzyk, basista, gitarzysta, pianista, wokalista, kompozytor. Przygodę z muzyką zaczął w wieku 10. Bartek grał w wielu lokalnych zespołach i z szeregiem lokalnych muzyków, z którymi licznie koncertował na różnych scenach. Wśród nich wymienić można takie zespoły jak: Stallion (2009), Biopsy (2010), Tribute to Svann (2012-2013). Kilkukrotny członek jury Ogólnopolskiego Konkursu Zespołów Muzycznych „Rockowa Noc”. Muzyczna ścieżka Bartka była zawsze otwarta na występy z różnymi muzykami, dzięki czemu zdobył ogromne doświadczenie w grze nie tylko na gitarze basowej, ale także na innych instrumentach.

Podczas poprzedniej edycji ,,Kill me with the MUSIC” w kategorii ,,solista” zwycięzcą został Dawid Wojtoń, natomiast w kategorii zespołowej wygrał zespół Mikrokosmos.

Organizatorem Konkursu jest Sztab Organizacyjny Rzeszowskich Juwenaliów wchodzący w skład Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej.