Jakie atrakcje powinny znaleźć się w parku wodnym w Rzeszowie? Ruszyły konsultacje społeczne.

Atrakcje w parku wodnym w Rzeszowie – konsultacje społeczne

– Chcemy, aby w procesie tworzenia parku wodnego, czyli największej rodzinnej atrakcji naszego miasta uczestniczyli rzeszowianie. Dlatego rozpoczęliśmy konsultacje społeczne, w których pytamy przede wszystkim o to w jakie atrakcje powinien być wyposażony przyszły aquapark – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Aquapark powstanie w północnej części Rzeszowa, na terenie osiedla Staromieście. Pod inwestycję zarezerwowane są działki w rejonie ulic Warszawskiej, Krogulskiego i Welca o łącznej powierzchni ok. 6 hektarów. W ramach procedury przygotowującej tę potężną inwestycję zostało już przygotowane m.in. studium wykonalności, które pomogło odpowiedzieć na wiele pytań dotyczących przyszłego parku wodnego, dotyczących spraw zarówno finansowo-ekonomicznych jak i  technicznych. Na podstawie analiz zawartych w studium wybrany został wariant aquaparku, który miasto będzie realizowało. To kryty park wodny wraz z dużym saunarium oraz z zewnętrzną strefą basenową i rekreacyjną.

Kolejnym etapem prac przygotowującym inwestycję jest wybór firmy, która inwestycję zaprojektuje. Procedura już trwa. Jest prowadzona w formie dialogu konkurencyjnego. Rozstrzygniecie planowane jest latem tego roku.

– Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami chcemy, aby w procesie tworzenia parku wodnego uczestniczyli także mieszkańcy. Dlatego rozpoczęliśmy konsultacje społeczne, w których pytamy m.in. o to w jakie atrakcje powinien być wyposażony przyszły aquapark – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Konsultacje społeczne rozpoczęły się 9 marca i potrwają do 14 kwietnia 2023 r.

Konsultacje są prowadzone w kilku formach:

  1. Ankieta elektroniczna

Ankieta znajduje się na stronie internetowej konsultacji społecznych. W większości zawiera pytania otwarte, w których prosimy o podzielenie się opinią i wpisanie własnych odpowiedzi. Czasami traficie w nim także na pytania zamknięte, polegające na wyborze spośród podanych odpowiedzi. Ankiety są intuicyjne i proste w obsłudze. Od jednego pytania przechodzimy do następnego, a na końcu klikamy w przycisk „Zakończ formularz i wyślij”. Dzięki tej formie konsultacji możecie wziąć w nich udział bez wychodzenia z domu.

TERMIN: 9 marca 2023 r. – 31 marca 2023 r.

LINK: https://forms.office.com/e/K9UAfg1Y0h

  1. Punkt konsultacyjny

Badanie opinii mieszkańców poprzez formularz konsultacyjny na piśmie w punkcie konsultacyjnym. W punkcie konsultacyjnym zawsze obecna jest osoba, która udzieli wszelkich niezbędnych informacji. Wasze opinie zbieramy najczęściej do przygotowanej w tym celu urny.

MIEJSCE: Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13

TERMIN: 9 marca 2023 r. – 31 marca 2023 r., w godzinach 7:30-18:00 (od poniedziałku do piątku)

  1. Spotkanie konsultacyjne z mieszkańcami.

Spotkanie „Jakie atrakcje powinny znaleźć się w parku wodnym w Rzeszowie?” odbędzie się 4 kwietnia 2023 r. w sali Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13 od godz. 17:00 do godz. 19:00

  1. Zbieranie uwag i wniosków mieszkańców drogą elektroniczną poprzez adres e-mail

ADRES E-MAIL: konsultacje@erzeszow.pl

TERMIN: 9 marca 2023 r. – 14 kwietnia 2023 r.