W Rzeszowie powstanie około 850 mieszkań w rejonie ulicy Wołyńskiej

W Rzeszowie, w ramach rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa, powstanie ok. 850 mieszkań. Budynki mieszkalne zostaną wybudowane w rejonie ulicy Wołyńskiej.

– Rzeszów jest miastem dynamicznie rozwijającym się. Przybywa nam mieszkańców, którzy znajdują zatrudnienie zarówno w naszym mieście jak i w znajdujących się po sąsiedzku strefach ekonomicznych. Dlatego też potrzebne są nowe mieszkania. Należy jednak pamiętać, że obecny czas jest szczególny – mamy do czynienia z niestabilną sytuacją ekonomiczną i dlatego taki projekt jak Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa jest bardzo potrzebny. Da szansę na mieszkanie osobom, które nie mają możliwości zdobycia kredytu – mówił Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa podczas konferencji, która odbyła się w środę.

W ramach SIM, w Rzeszowie, w rejonie ulicy Wołyńskiej mają powstać budynki, w których będzie ok. 850 mieszkań. – Teren, na którym powstaną te budynki będzie dobrze skomunikowany. Mamy już opracowaną dokumentację budowy drogi, która będzie przedłużeniem ulicy Wołyńskiej do ul. Potokowej. Na to zadanie została już wydana decyzja ZRID. Grunty pod budowę tej drogi otrzymaliśmy nieodpłatnie od Krajowego Zasobu Nieruchomości. Zgodnie z zapisami w akcie notarialnym tę drogę mamy wybudować do 2025 roku – mówiła Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Teren, na którym będą powstawały budynki mieszkalne w ramach SIM ma powierzchnię ponad 7 hektarów. Ważne jest także to, że dodatkowe 7 ha, które znajduje się przy przyszłej zabudowie, przeznaczone będzie pod zieleń i parki.

W tworzenie SIM z udziałem Rzeszowa zaangażowane są także inne gminy. – Na początkowym etapie swój akces zgłosiły Dębica i Dynów, teraz jest z nami także Kuryłówka, zgłaszają się także kolejne samorządy. To bardzo cieszy, bo jesteśmy otwarci na współpracę z innymi gminami. Spółka, którą stworzy KZN z samorządami powstanie w ciągu trzech miesięcy – powiedział prezydent Konrad Fijołek. Pierwsze mieszkania, w ramach SIM, zostaną w Rzeszowie oddane prawdopodobnie w 2025 roku.