#AutobusCiepła pomógł potrzebującym

Podczas trwania akcji #AutobusCiepła potrzebujący otrzymali ponad 7,5 tys. posiłków. – Wszystkim zaangażowanym w to piękne przedsięwzięcie gorąco dziękuję za zaangażowanie i pomoc – mówi Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa.

#AutobusCiepła to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta Rzeszowa, Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej i Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta. Akcja rozpoczęła się w połowie listopada ubiegłego roku. Polegała na tym, że specjalny autobus pojawiał się, od poniedziałku do piątku, w czterech punktach Rzeszowa: w okolicy bazy MPK przy Trembeckiego, przy Kościele Matki Bożej Różańcowej na ulicy Orlej, na parkingu przy hali na Podpromiu i w okolicach Parku Papieskiego od strony Alei Armii Krajowej, gdzie osoby potrzebujące otrzymywały gorące posiłki. Wydanych zostało ich dokładnie 7550. Akcja #AutobusCiepła trwała w okresie zimowym. Zakończyła się 15 marca.

Przypominamy, że w Rzeszowie z darmowych ciepłych posiłków przez cały rok osoby potrzebujące mogą korzystać w stołówce Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta przy ul. Styki 21.