W Rzeszowie rozpoczęła się budowa przejazdów rowerowych

W pierwszej kolejności wykonane zostaną przejazdy na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską.

Nowych przejazdów rowerowych będzie pięć. Ta inwestycja, współfinansowana z funduszy Unii Europejskiej, jest realizowana w trybie zaprojektuj i wybuduj. To oznacza, że wybrany w przetargu wykonawca w pierwszej kolejności musiał opracować dokumentację projektową przejazdów i następnie je wybudować. Część projektowa już zakończyła się i rozpoczęły się prace w terenie. W pierwszej kolejności budowane są przejazdy rowerowe na skrzyżowaniach al. Batalionów Chłopskich z ul. Langiewicza oraz al. Powstańców Warszawy z ul. Hetmańską. Trwają już przygotowania do rozpoczęcia prac na kolejnych trzech: al. Piłsudskiego – al. Cieplińskiego, al. Witosa – ul. Wiktora – ul. Wyspiańskiego i al. Batalionów Chłopskich – ul. Przemysłowa.

Budowa polega m.in. na montażu nowej sygnalizacji świetlnej wraz z przyciskami dla rowerzystów, przebudowie kolidujących sieci, obniżeniu krawężników w rejonie przejazdów dla rowerzystów i przejść dla pieszych, przebudowie części dojść do przejść dla pieszych oraz przejść dla pieszych.

W związku z robotami, w ciągu najbliższych tygodni, mogą wystąpić utrudnienia w ruchu, polegające m.in. na czasowym zwężeniu jezdni do jednego pasa ruchu.

Koszt inwestycji to 1 655 740,00 zł. Zakończenie budowy przejazdów zaplanowane jest na koniec września.

Zdjęcie przedstawia skrzyżowanie al. Batalionów Chłopskich i ul. Langiewicza, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa