Ważna zmiana na przebudowywanej ul. Warszawskiej w Rzeszowie

W piątek, 20 października, rozpocznie się układanie ostatniej warstwy nawierzchni w rejonie skrzyżowania ulic Warszawskiej i Myśliwskiej w Rzeszowie. Kierowcy będą musieli korzystać z objazdów.

Prace mają potrwać do 23 października. W tym czasie przejazd przez ul. Myśliwską od ul. Warszawskiej będzie zamknięty i obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu. Kierowcy samochodów do 3,5 tony, chcący dojechać do osiedli Miłocin Św. Huberta, Pogwizdów Nowy lub też z nich wyjechać będą musieli korzystać z ulicy Borowej. Samochody cięższe będą korzystały z dróg powiatowych w miejscowościach Rudna Mała oraz Rudna Wielka.

Przebudowa ul. Warszawskiej jest jedną z największych inwestycji trwających obecnie w Rzeszowie. Jej wartość to ponad 33 mln zł. Zakres prac obejmuje rozbudowę do czterech pasów około kilometrowego odcinka drogi, od wysokości skrzyżowania z ul. Myśliwską do granicy Rzeszowa. Częścią tego przedsięwzięcia jest także rozbudowa skrzyżowań i dróg podporządkowanych do ul. Warszawskiej, budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z ul. Myśliwską, rozbudowa odcinków ulic: Myśliwskiej, Łowieckiej i Bażantowej. Zadanie obejmuje także budowę chodników, ścieżki pieszo-rowerowej, przebudowę zatok autobusowych, oświetlenia drogowego oraz budowę kanalizacji deszczowej.

Do chwili obecnej wykonawca – firma Starbag zakończyła prace przy budowie konstrukcji nowej jezdni, na której ułożono warstwy bitumiczne – podbudowę i warstwę wiążącą. Dodatkowo została ułożona nawierzchnia na jezdni wschodniej, wybudowano zatoki autobusowe. Przeprowadzono roboty na przejeździe kolejowo – drogowym polegające na wykonaniu urządzeń sterowania ruchem, poszerzeniem przejazdu kolejowego wraz z przebudową przepustu i odtworzeniem konstrukcji drogowej. Zakończono także m.in. prace przy budowie kanalizacji deszczowej.

Dobiegają końca prace przy budowie ścieżki pieszo –  rowerowej, gdzie wykonano całość konstrukcji oraz ułożono nawierzchnię ścieralną. Trwają prace brukarskie przy budowie chodników oraz przy budowie zjazdów.

Przebudowa ul. Warszawskiej zakończy się pod koniec tego roku.

Skrzyżowanie ulic Warszawskiej i Myśliwskiej w Rzeszowie, fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa