Zadbaj o swoje zdrowie. Przyjdź na Klub Pacjenta i skorzystaj z bezpłatnych porad zdrowotnych

Fundacja „Z sercem do Pacjenta” zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym spotkaniu zdrowotnym tzw. Klubie Pacjenta. Spotkanie organizowane są cykliczne, w całej Polsce i cieszą się dużym zainteresowaniem.

Termin: 24 października godz. 16.00

Miejsce: Osiedlowy Dom Kultury „Tysiąclecia” Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Kochanowskiego 29, Rzeszów

– Październik to wyjątkowy miesiąc – świadomości raka piersi. To idealna okazja, by przypomnieć wszystkim paniom, jak ważna jest troska o swoje zdrowie, ponieważ wiele z nich w natłoku codziennych spraw odkłada to jednak na dalszy plan. Podczas Klubu Pacjenta odbędą się warsztaty nauki samobadania piersi. Eksperci ds. profilaktyki z Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie opowiedzą o programach profilaktycznych i dostępnych narzędziach, z których możemy korzystać w trosce o swoje zdrowie. Natomiast specjaliści z Pracowni Mammograficznej MAZ-MED Sp. z o.o. z Rzeszowa, którzy udzielą cennych porad dotyczących przygotowań do badań mammograficznych i ultrasonografii piersi. Dowiemy się, kiedy powinniśmy poddać się badaniom i jakie zasady kwalifikacji obowiązują. Natomiast ekspert Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie opowie o profilaktyce raka szyjki i macicy. Mamy nadzieję, że to spotkanie stanie się inspiracją do podejmowania bardziej świadomych decyzji o naszym zdrowiu – mówi Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”, Grupa American Heart of Poland.

Oprócz warsztatów związanych z miesiącem walki z rakiem piersi, eksperci pokażą, jak prawidłowo mierzyć ciśnienie tętnicze krwi i dokonywać pomiarów poziomu cukru we krwi. Ponadto, uczestnicy będą mieli możliwość wykonać analizę masy składu ciała. Eksperci dostarczą również teoretycznej wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy oraz raka piersi.

– Każdy z nas ma wpływ na jakość swojego życia. Warto to sobie uświadomić i „wziąć sprawy w swoje ręce”. Edukacja zdrowotna to jeden z celów Fundacji „Z sercem do Pacjenta” Grupy American Heart of Poland. Obserwuję, że te spotkania zachęcają społeczność nie tylko do wspólnej dyskusji ze specjalistami, skorzystania z bezpłatnych warsztatów, ale także do słuchania tej wiedzy teoretycznej – dodała Katarzyna Kucia-Garncarczyk, prezes Fundacji „Z sercem do Pacjenta”.

Spotkanie w ramach Klubu Pacjenta adresowane jest do osób w każdym wieku. Więcej o informacji o Klubach Pacjenta na stronie internetowej Fundacji: www.zsercemdopacjenta.pl

Patronat nad spotkaniem objął prezydent Rzeszowa, Konrad Fijałek. Współorganizatorem Klubu Pacjenta jest Rzeszowska Rada Seniorów, Miejskie Centrum Seniora, Uniwersytet III Wieku Diecezji Rzeszowskiej, Fundacja Level Up.