Wielkie odliczanie do 14. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego i nowości w programie

3-dniowe „święto podróżników” już w najbliższy piątek rozpocznie się w Rzeszowie. Jedna z największym imprez podróżniczych w kraju odbędzie się w dniach 4-6 listopada br. w Kinie Zorza.

– Po dwóch edycjach w wydaniu online powraca tradycyjna formuła Festiwalu. To będzie czas spotkań i rozmów, na które tak długo wszyscy czekaliśmy. 14. Podkarpacki kalejdoskop Podróżniczy – Festiwal Kultur Świata jak zawsze zaskakuje bogatym i różnorodnym programem.

Lista podróżniczych i sportowych osobistości, które pojawią się w Rzeszowie jest naprawdę imponująca. Andrzej Bargiel opowie o swoich ostatnich wyprawach w ramach Everest Ski Challenge. Na scenie z podróżniczymi opowieściami wystąpią m.in. Marek Niedźwiecki, Joanna Pajkowska, Adam Jarniewski i Maria Garus. Kalejdoskopowy weekend to też czas na spotkanie przedpremierowe wokół książki Adama Wajraka pt. „Na północ. Jak pokochałem Arktykę” oraz festiwalową premierę książki Dominiki i Marcina Kozłowskich pt. „Pod wiatr. 60 tysięcy kilometrów przez Afrykę”. Ponadto pokaz filmu „Godspeed, Los Polacos” w reżyserii Adama Nawrota. To będzie prawdziwy kalejdoskop historii, inspiracji i niezapomnianych chwil – zapewniają organizatorzy wydarzenia.  

Nowości w programie

11 prelekcji, 2 rozmowy, 1 pokaz filmowy tak do tej pory wyglądał program 14. Podkarpackiego Kalejdoskopu Podróżniczego. Nowością w festiwalowych rozkładzie są warsztaty, które zaplanowano na sobotę. Do wyboru są Warsztaty foto&wideo organizowane we współpracy z firmą Panasonic, które poprowadzi jej ambasador – ceniony fotograf Krystian Bielatowicz. Uczestnicy otrzymają solidną porcję praktycznej wiedzy, jak realizować krótkie formy wideo podczas podróży na social media. Start warsztatów o g. 10:00 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa przy ul. 3 Maja 9. Kolejne trzy propozycje od Fundacji Koi Koi to gratka dla miłośników Japonii. Udział w tych warsztatach będzie świetną okazją do zetknięcia się z kulturą kraju kwitnącej wiśni bez ruszania się z Rzeszowa. Do wybory są warsztaty kaligrafii japońskiej (prowadzone w języku angielskim), gry go i origami. Zajęcia odbywać się będą w Urban Lab Rzeszów przy ul. 3 Maja 13. Udział w warsztatach jest bezpłatny po wcześniejszym zgłoszeniu. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy ruszają 31.10.2022 roku o g. 19:00. Więcej szczegółów na stronie kalejdoskoppodrozniczy.pl i na facebooku @KalejdoskopPodrozniczy.

____________________________
Ostatnie bilety na 14. PKP są dostępne na stronie: www.kalejdoskoppodrozniczy.pl/bilety/ i stacjonarnie w kasie Kina Zorza przy ul. 3 Maja 28 w Rzeszowie.

  1. Podkarpacki Kalejdoskop Podróżniczy został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Podkarpackiego – Pana Władysława Ortyla oraz Prezydenta Miasta Rzeszowa – Pana Konrada Fijołka.

Partnerem Strategicznym Festiwalu jest Gran Canaria, Partnerem Generalnym – LOTTO, Partnerem Złotym – ERGO Ubezpieczenia Podróży, Partnerami – Miasto Rzeszów i Województwo Podkarpackie, Partnerem Logistycznym – AUTO-RUD, Partnerem Fotograficznym – Panasonic, a Partnerami wydarzenia – rzeszowski Urban Lab oraz Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa.

Organizatorem Festiwalu jest Stowarzyszenie PRO-TUR, zaś współorganizatorem – Kino Zorza.

źródło: materiały prasowe