Wiemy, jakiego aquaparku chcą mieszkańcy Rzeszowa

Na blisko 2,7 tys. ankiet dotyczących budowy parku wodnego w Rzeszowie, ponad 96 proc. było pozytywnych. Najwięcej głosujących w przedziale wiekowym od 31 do 45 lat i wyrażało chęć odwiedzania atrakcji nawet kilka razy w miesiącu. Takie wnioski można wysunąć po przeanalizowaniu wyników konsultacji społecznych dotyczących przyszłego aquaparku oraz atrakcji, jakie powinny się w nim znaleźć.

– Tak jak zapowiadaliśmy, chcemy, aby w procesie tworzenia parku wodnego mieszkańcy brali jak najszerszy udział. Dlatego zapytaliśmy ich o zadanie, o pomysły i wskazówki. Zorganizowaliśmy konsultacje, które wykazały bardzo duże zainteresowanie tematem. Dziękuję za każdy oddany głos, wszystkie propozycje zostaną rozpatrzone – zapowiada Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

W piątek zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące budowy parku wodnego w Rzeszowie. Miasto przez blisko miesiąc zbierało wnioski mieszkańców dotyczące m.in. tego, czy według ankietowanych taka inwestycja jest potrzebna, jakie atrakcje powinny się tam znaleźć oraz jak często poszczególne osoby zamierzałyby korzystać z parku. Ankiety można było wypełnić internetowo lub osobiście. Konsultacje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem: łącznie złożono aż blisko 2,7 tys. ankiet.

– Bardzo cieszy mnie, że mieszkańcy Rzeszowa pozytywnie odbierają chęć miasta do budowy tego typu obiektu rekreacyjnego. 96 procent głosujących uznało, że park wodny jest inwestycją potrzebną  – podkreśla Dariusz Urbanik, wiceprezydent Rzeszowa.

Aquapark z jacuzzi, sauną i zjeżdżalniami

Dla największej liczby głosujących, strefa zjeżdżalni wydaje się być najbardziej oczekiwaną atrakcją. Zaraz potem mieszkańcy stawiali na strefę dla dzieci, strefę saun, a nieco później strefy SPA i fitness, rehabilitacyjną oraz gastronomiczną. Ponad połowa ankietowanych najbardziej liczy, że w części basenów wewnętrznych znajdą się leżaki wodne z masażerami oraz jacuzzi. Dużo osób wskazywało również na sztuczną falę, masaże denne, kaskady wodne czy tzw. leniwą rzekę z pontonami.

Jeżeli chodzi o baseny zewnętrzne, głosujący wymieniali takie atrakcje jak basen z masażerami, wodny plac zabaw dla dzieci czy plażę piaszczystą. Wspominali również o takich atrakcjach, jak zjeżdżalnie czy ślizgawki.

– Wszystko wskazuje również na to, że obiekt będzie cieszył się dużą popularnością. Głosujący najczęściej wskazywali, że chcieliby odwiedzać rzeszowski park wodny kilka razy w miesiącu. Dla niektórych to nawet za mało i zapowiadali, że uczęszczali by do parku wodnego nawet do kilku razy w tygodniu – podsumowuje Dariusz Urbanik.

I dodaje, że we wtorek, 4 kwietnia, zaplanowane jest spotkanie podsumowujące konsultacje w Urban Lab Rzeszów (3 Maja 13, w godz. 17 – 19). Spotkanie będzie miało charakter dyżuru: każdy może przyjść i porozmawiać o parku wodnym. Dodatkowo, do 14 kwietnia można jeszcze składać uwagi i wnioski w tym temacie na adres mailowy: konsultacje@erzeszow.pl.

W dalszym etapie prac, wyniki ankiet zostaną udostępnione trzem biurom projektowym jako część materiałów przetargowych. Między innymi na ich podstawie zostaną stworzone koncepcje parku wodnego.

zdjęcie ilustrujące basen otwarty, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa
zdjęcie ilustrujące basen otwarty, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa