Wiosną rozpocznie się budowa ul. Parkowej w Rzeszowie

Pierwszy etap prac obejmie odcinek o długości prawie 800 metrów. Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji zostanie ogłoszony w ciągu kilku najbliższych dni.

Ulica Parkowa znajduje się na rzeszowskim osiedlu Miłocin. Łączy ulicę Tarnowską z Miłocińską. W ciągu ostatnich lat przy Parkowej zostało wybudowanych wiele domów. Podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej mieszkający tam rzeszowianie o złym stanie drogi rozmawiali z Konradem Fijołkiem, wówczas kandydatem na prezydenta miasta. Budowa ulicy Parkowej została przez Konrada Fijołka wpisana na listę zadań, które będą realizowane w tym roku.

Przetarg na wybór firmy, która wykona pierwszy etap tej inwestycji jest już gotowy i lada dzień zostanie ogłoszony. Wybrany wiosną tego roku wykonawca będzie miał za zadanie wybudować prawie 800-metrowy odcinek ulicy Parkowej, od strony skrzyżowania z ul. Tarnowską. Zakres obejmuje m.in. rozebranie istniejącej konstrukcji jezdni i budowę nowej, budowę chodników, ścieżki rowerowej i oświetlenia. Inwestycja będzie gotowa w ciągu siedmiu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą.