Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2024 – ogłaszamy ostatni kolektyw Koncertu Głównego

Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2024 – ogłaszamy ostatni kolektyw Koncertu Głównego.  21 czerwca w Parku Sybiraków wystąpią Paweł Domagała & Gizmo Varillas (Hiszpania).

Paweł Domagała – gra w filmie i teatrze, koncertuje, wydaje płyty, pisze piosenki i monologi kabaretowe, podkłada głos w filmach animowanych. Na swoim koncie ma cztery albumy studyjne – wydany w 2016 roku „Opowiem Ci o mnie”, dwa lata później – „1984”, w roku 2020 – album „Wracaj”, a w 2022 – czwarty album „Narnia”. Pawła Domagałę możecie też kojarzyć z takich filmów jak „80 milionów”, „Planeta Singli” czy „Wkręceni”. Jego piosenka „Weź nie pytaj” ma ponad 156 mln odsłon na YouTube.

Gizmo Varillas – hiszpański kompozytor i wokalista. Jego albumy: „El Dorado” (2017), „Dreaming of Better Days” (2018) oraz „Out of the Darkness” (2020) spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności oraz z uznaniem krytyków muzycznych. Najnowszy singiel „Desde el Otro Lado” wprowadza do twórczości Gizmo pewną świeżość, będącą odzwierciedleniem jego transformacji osobistej i zawodowej. Premiera kolejnego krążka zaplanowana jest na 2025 roku.

Więcej o gwiazdach tegorocznego Koncertu Głównego przeczytasz TUTAJ.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Organizatorzy: Narodowe Centrum Kultury, Urząd Miasta Rzeszowa, Prezydent Miasta Rzeszowa oraz Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Estrada Rzeszowska