Wyjątkowa propozycja dla dzieci. Skoki z wieży i tor przeszkód na basenie

Rzeszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował ciekawą ofertę dla dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas. Pod okiem doświadczonych instruktorów można spróbować skoków do wody z wieży i trampoliny, które służą do treningów skoczkom Stali Rzeszów. Jest także wodny tor przeszkód. 

Niezwykle ciekawą ofertę przygotowała nowa pływalnia przy ul. Matuszczaka. To przede wszystkim zajęcia pływackie z nauką skoków do wody dla dzieci w wieku 8-12 lat. W poniedziałek wzięło w nich udział 20 osób.

– Zajęcia trwają 1,5 godziny. Zaczynają się półgodzinnymi ćwiczeniami na sali gimnastycznej, na której trenują m.in. skoczkowie do wody. Następnie 30 minut jest poświęcone na doskonalenie pływania, a ostatnie pół godziny to nauka skoków do wody. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwają dwaj doświadczeni instruktorzy – mówi Łukasz Krasowski, kierownik pływalni przy ul. Matuszczaka.

Zajęcia odbywają się w czasie ferii w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 12-13.30. Opłata za udział wynosi 5 zł. Ze względów bezpieczeństwa jednorazowo może wziąć w nich udział 20 osób. Zapisy prowadzone są w kasie pływalni.

Z kolei w soboty i niedziele do końca ferii, w godzinach od 16 do 20 w cenę biletu oprócz jacuzzi wliczony jest także wstęp do sauny.

Na krytej pływalni ROSiR przy ulicy Księdza Jałowego do 22 stycznia rozłożony jest natomiast wodny tor przeszkód, z którego dzieci mogą korzystać w cenie biletu wstępu na basen. Pływalnie ROSiR są czynne w godz. 6-22.

Ferie na basenach ROSiR, fot. Grzegorz Bukała / Urząd Miasta Rzeszowa