Zanurzcie się w innym wymiarze kultury! Zapraszamy do Estradaversum – wirtualnej przestrzeni Estrady Rzeszowskiej

Estrada Rzeszowska to miejska instytucja kultury, która od ponad sześciu dekad nieprzerwanie zapewnia niezapomniane emocje. Rocznie organizuje ponad sto wydarzeń kulturalnych, od niszowych i kameralnych po największe festiwale w Rzeszowie. Flagowymi wydarzeniami organizowanymi przez Estradę Rzeszowską są: Europejski Stadion Kultury, Rockowa Noc, Rzeszów Breakout Days czy Toast Urodzinowy dla Tomasza Stańko.

Dokładnie 14 grudnia 2023 roku Estrada Rzeszowska obchodziła 65 urodziny, które nie tylko stały się okazją do świętowania, ale również tworzenia planów na kolejne lata działalności instytucji… i tak właśnie narodziło się Estradaversum, czyli miejsce gdzie sztuka spotyka się z innowacyjną technologią, tworząc unikalne doświadczenia dla uczestników.

Co więc można robić w Estradaversum? Przede wszystkim świetnie się bawić! Po wejściu na stronę: https://estrada.rzeszow.pl/estradaversum i stworzeniu własnego avatara można zacząć eksplorację, najlepiej zaczynając od pętli historycznej pełnej zdjęć, filmików i ciekawostek związanych z naszą działalnością.

Ale to nie wszystko!

Przekraczając granice fizyczne, Estradaversum staje się też miejscem, gdzie mogą spotkać się ludzie z całego świata, aby wspólnie cieszyć się sztuką i kulturą w wirtualnym wymiarze. Oznacza to więc, że oprócz eksplorowania przestrzeni, Estradaversum jest też miejscem w którym mogą odbywać się koncerty, wystawy sztuki oraz inne wydarzenia kulturalne i artystyczne.

Co ważne, Estradaversum to nie tylko przestrzeń konsumpcji, ale także interakcji społecznej. Dostępny dla osób zalogowanych czat, zapewnia miejsce do spotkań, dyskusji i dzielenia się wrażeniami z innymi uczestnikami. Interakcje między odwiedzającymi tworzą wirtualną społeczność miłośników kultury, tworząc unikalne i wspólne doświadczenia online.

W ten sposób łączymy tradycję z nowoczesnością, oferując bogate doświadczenia kulturalne dla wszystkich, niezależnie od lokalizacji geograficznej.

Pierwszy koncert transmitowany online w naszej wirtualnej przestrzeni odbędzie się 23 stycznia o godz. 20:00. Na scenie Estrada Studio, z którego odbędzie się streaming, zagrają Benek & Bimbronauci.

A teraz kilka słów o samych artystach „twórczość Bimbronautów to mieszanka stylów, podejść oraz koncepcji bez ograniczeń i lęku o wyjście poza kanon. Bimbronauci czerpią inspiracje do swoich utworów ze zwykłego, szarego życia, które kolorują sobie i swoim fanom opowieściami o zabawie, dziewczynach i śpiewie.”

Informacje techniczne:

Link do Estradaversum: https://estrada.rzeszow.pl/estradaversum

Odwiedziny w naszej przestrzeni nie wymagają logowania, ale dzięki założeniu konta pojawiają się dodatkowe funkcje dla użytkownika jak np. możliwość korzystania z czatu.

Estradaversum można również eksplorować w wersji mobilnej, wystarczy jedynie pobrać darmową aplikację Spatial dostępną zarówno w App Store, jak również Google Play.

Estrada Rzeszowska:

Strona internetowa: https://estrada.rzeszow.pl/ 

Facebook: https://www.facebook.com/EstradaRzeszowska/

Instagram: https://www.instagram.com/estradarzeszow/

Brzmi enigmatycznie? To świetnie! Mamy nadzieję, że rozbudziliśmy Waszą ciekawość i chęć odwiedzenia i eksplorowania Estradaversum. Do zobaczenia na koncercie!