Zbliżają się XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach

W dniach 8 – 12 listopada 2023 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina rozegrane zostaną XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach, których organizatorem jest Dyrektor i Sędzia Główny Turnieju – Roman Wąsik. W zawodach mogą wziąć udział wszyscy pasjonaci królewskiej gry bez względu na wiek, a na zwycięzców czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe.

Tradycyjnie w okolicach Dnia Niepodległości najlepsi szachiści z Rzeszowa i okolic spotkają się, by stoczyć bój o tytuł Mistrza i Mistrzyni stolicy Podkarpacia. Rywalizacja ta będzie mieć miejsce podczas XV Mistrzostw Rzeszowa w Szachach, których organizatorem jest Roman Wąsik – założyciel Rzeszowskiego Klubu Szachowego, zasłużony sędzia, nauczyciel, popularyzator szachów oraz trener, który wychował między innymi Miłosza Szpara – obecnego mistrza międzynarodowego.
W dotychczasowych czternastu edycjach rozgrywek wzięło udział łącznie ponad 550 osób.

XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach zostaną rozegrane w trzech kategoriach turniejowych: Grupa A – szachiści z rankingiem 1700 i wyższym, Grupa B – Juniorzy i Juniorki (2012-2009) oraz Seniorzy z rankingiem FIDE i Polskim do 1699, Grupa C – Juniorzy i Juniorki (2013 i młodsi). W trakcie rozgrywek obowiązywać będą przepisy Kodeksu Szachowego, a turniej odbywający się z udziałem uczestników najwyższej grupy będzie klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE.

Mistrzostwa odbędą się w dniach 8 – 12 listopada 2023 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Paderewskiego 154. Uroczystość otwarcia zaplanowana jest w czwartek 9 listopada 2023 roku o godzinie 17:00, natomiast oficjalne rozstrzygnięcie nastąpi
w niedzielę 12 listopada 2023 roku o godzinie 16:30. Komunikat Organizacyjny zawierający szczegóły dotyczące udziału oraz przewidzianych nagród dostępny jest na stronie www.rdk.rzeszow.pl

XV Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach odbywają się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa Konrada Fijołka oraz Podkarpackiego Związku Szachowego. Realizację wydarzenia wspierają: współorganizator – Rzeszowski Dom Kultury, Partnerzy – Rzeszowski Klub Szachowy i Biuro Turystyczne Wagabunda oraz Sponsor – Bracia Ożóg Tyczyn Park.