Zdrowa końcówka czerwca w Podkarpackim NFZ

Wakacje tuż za rogiem, chyba warto je rozpocząć mając pewność że jesteśmy zdrowi. Przecież zdrowie to jeden z najważniejszych elementów naszego życia. Gdy dzieci myślą o świadectwach i wakacjach, rodzice powinni pomyśleć o tym, by wakacje zdrowo się rozpoczęły i nie były zakłócane problemami zdrowotnymi.

•4 dni, 6 specjalistów, dziesiątki darmowych badań, porad i konsultacji
•Początek 20 czerwca, koniec 27 czerwca
•Cukrzyca, nowotwory kobiece, polipragmazja oraz słuch

Podkarpacki NFZ może Wam w tym pomóc. Zapraszamy na 4 dni zdrowia, podczas których specjaliści aż z sześciu dziedzin udzielają darmowych porad, wykonają darmowe badania i odpowiedzą na nasze pytania. Wszystkie odbywać się będą w siedzibie Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8. Wszystkie są darmowe, nie wymagają skierowania ani wcześniejszego umawiania się. Oto szczegółowy plan:

• 20 czerwca (czwartek) godz. 9:30 – 11:30
– badanie poziomu cukru we krwi wraz z interpretacją otrzymanego wyniku oraz konsultacje z ekspertem z Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków
– konsultacje i porady z ekspertami Instytutu Podologicznego
– wstępny pomiar ostrości wzroku

• 24 czerwca (poniedziałek) godz. 12 – 14
– instruktaż prawidłowego samobadania piersi, doradztwo i wsparcie prowadzone przez Stowarzyszenie „Rzeszowski Klub Amazonka”
• 25 czerwca (wtorek) godz. 11 – 13
– konsultacje dla osób przyjmujących wiele leków, prowadzone przez dr nauk farm. Lucynę Samborską z Podkarpackiej Okręgowej Rady Aptekarskiej

• 27 czerwca (czwartek) godz. 10 – 12
– badanie słuchu wraz z interpretacją wyników prowadzone przez mgr Monika Rzepa specjalistkę protetyki słuchu
Nie zostawiajmy naszego zdrowia na pastwę losu, zadbajmy o nie gdy jeszcze jest to możliwe – zachęca Rafał Śliż, rzecznik prasowy Podkarpackiego NFZ. Pamiętajmy również, że nasze dzieci obserwują nas i same – gdy będą dorosłe – będą tak postępować. Jeśli nauczymy ich gdy są małe, że o zdrowie trzeba dbać, to gdy dorosną same o to zadbają i przy okazji przypilnują nas – wtedy już starszych ludzi.