Autobus ciepła znowu na trasie. Rozwozi ciepłe posiłki dla potrzebujących

Od dzisiaj swoje kursy po Rzeszowie wznawia Autobus ciepła. Osoby bezdomne i potrzebujące będą mogły zjeść w nim gorący posiłek.

Zapotrzebowanie na ciepłe posiłki wzrasta wraz z nadejściem sezonu jesienno-zimowego. Uruchomiona w ubiegłym roku akcja polega na dowożeniu ich w ustalone wcześniej miejsca, o stałych porach. Dzięki temu udaje się dotrzeć do większej liczby potrzebujących niż w przypadku wydawania posiłków stacjonarnie. Między 15 listopada 2021 roku, a 15 marca 2022 roku w autobusie wydano łącznie aż 7529 posiłków. Najwięcej w styczniu i lutym.

– To bardzo ważne, aby osoby będące w trudnej sytuacji otrzymały niezbędną pomoc. Ciepły posiłek to podstawa, a dzięki tej akcji, będziemy mogli dotrzeć z nim jeszcze bliżej tych, którzy są w potrzebie. Przy okazji chciałbym podziękować wszystkim osobom i organizacjom, które pomagają nam zorganizować wsparcie dla potrzebujących. Razem jest to łatwiejsze – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Tegoroczna akcja wystartowała dzisiaj. Autobus z posiłkami przygotowanymi przez Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta będzie wyjeżdżał do miasta od poniedziałku do piątku i w każdy z tych dni zatrzyma się w następujących miejscach:

– w godz. 10.30 – 11.30 – parking przy Zarządzie Transportu Miejskiego, ul. Trembeckiego 3,

– w godz. 11.50 – 12.50 – parking przy kościele Matki Bożej Różańcowej, ul. Orla 17,

– w godz. 13.10 – 14.10 – parking obok hali widowiskowo-sportowej na Podpromiu,

– w godz. 14.30 – 15.30 – Park Papieski, parking od strony al. Armii Krajowej.

Rozpoczęta dzisiaj akcja potrwa do 15 marca. Jednocześnie przypominamy o możliwości skorzystania przez osoby potrzebujące z pomocy organizowanej przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta. W jego siedzibie przy ulicy Styki 21 działa schronisko, które dysponuje 80 miejscami oraz noclegownia. Można tutaj liczyć zarówno na doraźną pomoc – jedzenie, ciepłą kąpiel i czyste ubranie, jak i na dłuższy pobyt.