Finał projektu „Uliczna Gra z Ekonomikiem”

W dniu 28.02.2023 r. w Zespole Szkół nr 2 im. T. Rejtana w Rzeszowie odbył się finał projektu „ Uliczna Gra z Ekonomikiem” z Oddziałem Okręgowym Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie

Finał 4 edycji skierowany był do uczniów szkół podstawowych z województwa podkarpackiego. Od września 2022 r. uczniowie zakwalifikowanych szkół uczestniczyli w czterech  spotkaniach online z przedstawicielami instytucji zaangażowanych w realizację projektu.

Podczas rywalizacji 8 zespołów czteroosobowych miało możliwość poznać tajniki zakładania działalności gospodarczej, zdobyć wiedzę z dziedziny finansów, podatków, ubezpieczeń społecznych, komunikacji i wiedzy statystycznej.

Po okresie pandemii rywalizacja finałowa odbyła się stacjonarnie  na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Rzeszowie. Uczniowie rywalizowali rozwiązując indywidualnie test a następnie zespołowo wykonywali zadania na stanowiskach partnerów projektu, którymi byli: NBP, ZUS, Biuro Ewidencji Działalności Gospodarczej  i Zezwoleń, Wydział Edukacji , Pierwszy Urząd Skarbowy w Rzeszowie, Urząd Statystyczny oraz Polskie Radio Rzeszów.

WYNIKI

Trzy pierwsze miejsca zarówno w kategorii najlepszy zespół i najlepsza szkoła zdobyły:

I MIEJSCE -Szkoła Podstawowa nr 19 z Rzeszowa,

II MIEJSCE – Szkoła Podstawowa nr 25 z Rzeszowa,

III MIEJSCE – Szkoła Podstawowa z Jawornika Polskiego