„Książka za worek śmieci” – zapraszamy do wspólnego sprzątania

Już 17 września 2022 odbędzie się kolejna ogólnopolska edycja akcji „Książka za worek śmieci”. Zapraszamy do wspólnego sprzątania 16 wojewódzkich miast Polski.

——————————————-
IDEA AKCJI
Pragniemy zachęcić mieszkańców Rzeszowa do wspólnego działania na rzecz środowiska, a także do czytania książek. Dlatego wspólnie wyruszymy w teren, by posprzątać te miejsca, które wymagają naszej interwencji. Na zarejestrowanych uczestników czekają książki!

KTO OTRZYMA KSIĄŻKĘ?
Dla uczestników akcji w Rzeszowie przeznaczonych jest 50 książek. Otrzymają je Ci, którzy jako pierwsi wypełnią formularz rejestracyjny, a w dniu wydarzenia wezmą udział we wspólnym sprzątaniu.

CZY NA AKCJĘ MOŻNA PRZYJŚĆ Z DZIECKIEM?
Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Nie musisz rejestrować udziału dzieci w wydarzeniu. Dla maluchów przewidujemy dodatkową, limitowaną pulę książek. Szczegóły zamieszczamy poniżej w regulaminie akcji.

ZAPRASZAMY
W Rzeszowie będziemy sprzątać lasek przy ul. Zawiszy Czarnego. Zainteresowanych akcją zapraszamy w sobotę, 17 września 2022 r., o godzinie 10.00, w bocznej alejce biegnącej od ul. Zawiszy Czarnego w stronę stacji Rzeszów Osiedle. Dokładną lokalizację punktu zbiórki w Rzeszowie zamieszczamy tutaj:
https://goo.gl/maps/MnDx6M3zuUjbV9GLA

JAK MOŻNA SIĘ ZAREJESTROWAĆ?
Aby zarejestrować swój udział w akcji w Rzeszowie wypełnij formularz załączony w linku poniżej. Przyjmujemy tylko indywidualne zgłoszenia. Rejestracja trwa od 22.08.22 do 15.09.22

RZESZÓW – LINK DO REJESTRACJI
https://forms.gle/DCQYLct6W4e5wZXA6

KOORDYNATORZY AKCJI
W punkcie zbiórki na zainteresowanych akcją uczestników będą czekać koordynatorzy. Po przybyciu na miejsce zachęcamy aby zgłosić swoją obecność. Koordynatorzy wręczą worki i rękawice, a kiedy zbiorą się wszyscy uczestnicy – przekażą dalsze instrukcje.

ZALECENIA
Na akcję sprzątania zakładamy pełne, wysokie buty, koniecznie długie spodnie. Zalecamy także okrycie wierzchnie z długim rękawem. Wspólnie sprzątać będziemy tereny zielone, zarośnięte. Warto chroić więc ubraniem skórę przed zadrapaniami i skaleczeniami. Warto wziąć ze sobą środek na komary i kleszcze. Na dzień przed wydarzeniem rekomentujemy sprawdźić pogodę. Na wypadek deszczu proszę załóżyć nieprzemakalną odzież. W przypadku wysokich temperatur trzeba chroić głowę przed słońcem. Proszę wziąć ze sobą także zapas wody i przekąski. Sprzątanie to praca fizyczna i przyda się zastrzyk energii. Warto zabrać też plecak na książkę, która zostanie podarowana w podziękowaniu za udział w akcji. Na miejscu dostępny będzie płyn do dezynfekcji rąk i apteczka z podstawowym wyposażeniem do samodzielnego użytku.

OGÓLNOPOLSKI PARTNER AKCJI
XX edycja akcji odbywa się dzięki wsparciu Partnera Strategicznego – organizacji odzysku ASEKOL PL S.A., utworzonej w celu realizacji obowiązków firm wprowadzających na rynek polski sprzęt elektryczny i elektroniczny, baterie oraz opakowania oraz prowadzenia publicznych kampanii edukacyjnych.

PARTNERZY LOKALNI
Sprzątanie oraz odbiór śmieci zebranych podczas akcji pomaga zorganizować Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.
PARTNER STRATEGICZNY: ASEKOL PL S.A.
PATRON MEDIALNY: NATIONAL GEOGRAPHIC TRAVELER