Łącznik ulic na osiedlu im. Franciszka Kotuli gotowy

Już w listopadzie kierowcy będą mogli korzystać z nowej drogi łączącej ulice Bł. Karoliny z Dynowską i Czudecką. Łącznik jest gotowy i do jego otwarcia brakuje tylko zakończenia odbiorów.

Droga powstała w odpowiedzi na prośby mieszkańców szybko rozbudowującego się osiedla im. Franciszka Kotuli. Prezydent Konrad Fijołek zobowiązał się do wykonania tej inwestycji podpisując jeszcze w czasie kampanii wyborczej tzw. kontrakt osiedlowy. Inwestycja jest warta 6,4 mln zł.

– Ta ulica usprawni dojazd do bloków powstających w nowej, południowej części osiedla. Pozwoli także otworzyć na inwestycje tereny w tym rejonie, które do tej pory nie miały dojazdu. Zależało mi, aby wzdłuż jezdni powstała droga dla rowerów, którą mieszkańcy będą mogli dojechać do Szkoły Podstawowej nr 18, sklepów, parku, a dalej także w kierunku centrum miasta. Między innymi dlatego obok budujemy już kolejny odcinek ścieżki, która połączy ulicę Błogosławionej Karoliny z wejściem do parku od strony ul. Odrzykońskiej – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

Nowa ulica ma 400 metrów długości i 6 metrów szerokości. Wzdłuż niej biegnie chodnik i droga rowerowa. Jest wyposażona w energooszczędne oświetlenie oraz w odwodnienie. Miejski Zarząd Dróg informuje, że zostanie otwarta dla ruchu po zakończeniu trwających już odbiorów.

Łącznik ulic na osiedlu im. Franciszka Kotuli w Rzeszowie, fot. Grzegorz Bukała, Urząd Miasta Rzeszowa