Miasto szuka projektanta nowego ronda na osiedlu Słocina

U zbiegu ulic Paderewskiego, Witolda i Powstańców Śląskich ma powstać rondo. Miejski Zarząd Dróg ogłosił właśnie przetarg na projekt przebudowy skrzyżowania.

Rondo w tym miejscu to jedna z najpilniejszych potrzeb mieszkańców osiedla Słocina. W tej szybko rozwijającej się części miasta ruch samochodowy staje się coraz większy, a w rejonie parku im. Władysława Szafera spotykają się trzy ulice. Aby ułatwić komunikację, władze miasta zdecydowały o budowie ronda ze ścieżkami rowerowymi oraz nową infrastrukturą dla pieszych.

Ogłoszony przez MZD przetarg obejmuje przygotowanie projektu inwestycji oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Poza budową ronda projekt ma objąć także przebudowę fragmentów prowadzących do niego ulic, budowę chodników i ścieżek rowerowych, zatok autobusowych i przejść dla pieszych. Przy rondzie planowana jest także budowa dodatkowego pasa ruchu, który będzie przeznaczony dla kierowców jadących pomiędzy ulicami Paderewskiego i Witolda.

Zlecenie projektu poprzedzi wybór jednej z kilku koncepcji przebudowy skrzyżowania, które będzie musiał przygotować projektant wybrany w przetargu. Pozwoli to wybrać optymalny wariant, m.in. liczby pasów ruchu na rondzie.

Na opracowanie dokumentacji zwycięzca przetargu będzie miał 14 miesięcy od daty podpisania umowy.