Nowe boisko na os. Przybyszówka gotowe

Trawiaste, ogólnodostępne boisko powstało przy ul. Stadionowej w Rzeszowie.

Na tę inwestycję z budżetu miasta Rzeszowa zostało wydane ok. 160 tys. zł. Zadanie, wykonane przy ul. Stadionowej na osiedlu Przybyszówka, polegało na rekultywacji terenu oraz wykonaniu boiska trawiastego o wymiarach 57×100 metrów. Boisko wyposażone jest w bramki piłkarskie oraz piłkochwyty o łącznej długości 100 metrów oraz wysokości 6 metrów. Obiekt jest ogólnodostępny. Zadanie zrealizował Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

Z budżetu miasta finansowane są sukcesywne prace na innych osiedlowych obiektach piłkarskich. Tak jest np. w przypadku obiektu Grunwaldu Budziwój. Tam udało się m.in. wybudować dwie trybuny dla kibiców, ustawić piłkochwyty, ogrodzenie i wybudować fundamenty pod oświetlenie od strony wschodniej, a także wzmocnić konstrukcję skarpy od tej strony boiska. Na stadionie ustawiono także kontenery szatniowe. Kolejne prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku.

Z kolei w ubiegłym roku zakończyła się duża inwestycja na stadionie Korony Rzeszów na osiedlu Załęże. Polegała ona na rozbudowa, nadbudowie i przebudowie istniejącego budynku klubowego wraz z wykonaniem nowych instalacji a także na rozbudowa boiska piłkarskiego z dostosowaniem wymiarów boiska do przepisów Podkarpackiego ZPN. Powstały nowe trybuny, które mogą pomieścić prawie 700 osób, ogrodzenia, piłkochwyty, budki kasowe. Te zadania kosztowały blisko 3,9 mln zł.